Píšu

Dyzajn market!

6. srpna 2017 v 11:04 | Sakay
Dyzajn market jsem objevila až toto léto díky kamarádce (děkuju!) a teda, tohohle se fakt chceš zúčastnit! :D
Jde to akci, která probíhá v Praze open-air u Národního divadla, a jde v podstatě o prodejní výstavu dyzajnových výrobků různých tvůrců, znamých i neznámých, mladých, dyzajnových :D Je tam spousta stánků a najdeš tam oblečení, trika šaty sukně bundy, notýsky, šperky skleněné i dřevěné..., batohy, pytle na záda, diáře,.... je tam snad všechno. A všechno je naprosto jedinečný, prostě autorská tvorba!
První, co jsem si koupila, byla skvělá borůvkovo-levandulová zmrzlina od Créme de la créme a byla to ta nejlepší zmrzlina, jakou jsem kdy jedla! Pak jsem teda ještě neodolala devěným náušnicím ve tvaru perníčka ze Shreka (ale váhala jsem mezi Chuckem Norrisem a Mona Lisou taky:D) a pak teda ještě jednu knížku od Márqueze z Fryčova antikvariátu, který tam měl taky stánek.
Smyslem článku...Tyjo, vlastně jsem vám asi prostě jen chtěla říct, že kdo to nezná, ať si to určitě vyhledá a na podzim se tam podívá. Všechny ty krásný věci jsou tak dvojnásobně dražší, což je pochopitelný, ale i tak si tam můžete něco fajnovýho pořídit :) Koná se to každý roční období a já určitě jedu znovu, přidejte se :) Bude to nezapomenutelný den zážitek

Nejsme my vlastně docela osamělí?

16. března 2017 v 12:10 | Sakay
"Doba je uspěchaná." Tuhle větu slýcháváme dost často. Ale víte co? Ona je to fakt pravda.

Chtěla bych něco říct o dnešní době a stresu s ní souvisejícím. Co si představit pod "uspěchanou dobou"? Rychlá komunikace přes facebook a telefon. Moře práce a požadavků, které jsou občas nad naše síly. Internet, na kterém jsme pořád a ze kterého na nás sálá strašně moc informací, úplně všude. Kdysi dávno lidé vstřebávali celý den stejně informací, jako my dnes z jednoho časopisu. Nebo jednoho otevření facebooku. A jo, náš mozek se to snaží vstřebat, ale jednoduše nestíhá. Proto jsme pak tolik unavení. Zároveň s tím souvisí i to, jak moc vzrostl počet depresí na celém světě, teď se snad každý třetí léčí s psychickými nemocemi, s depresemi, únavou, vyčerpaností, každý bere nějaká ta antidepresiva.

Jak mě tohle téma vůbec napadlo, proč nad tím přemýšlím? Sama jsem často hrozně unavená a jo, trávim na počítači strašně moc času. Stejně tak na mobilu. A baví mě to, prohlížím pinterest, blogy, youtube, chatuju na messengeru a fakt mě to baví. Jenže se vůbec nehýbu a v podstatě jen sedím a unavuju se myšlením a všemi těmi informacemi. Což je na jednu stranu fakt vtipný tyjo :D Ta vyčerpanost a "závislost", to je fakt hrozný vedlejší účinek celého internetu, dnešních trendů, jak trávit volný čas...celé naší uspěchané doby... Všichni se i nevědomky sami likvidujeme a házíme se do nepohody. Chtěla jsem se o tom tedy tady zmínit, abychom si svoje zdraví víc "uvědomovali" a byli prostě víc v pohodě :-)

Ještě si nejsem jistá, jaká bude celá pointa tohoto článku...ale...čtěte dál, k něčemu se dopracujeme :D

Co dělá vysokoškolák po zkouškovým

12. února 2017 v 15:37 | Sakay
Plánuje blbosti.
Mám spoustu volna (už od půlky ledna), ale nic úžasnýho nepodnikám :D Ostatní totiž ještě buď mají zkoušky nebo od pondělí jdou zase do školy. A já, protože nemám ani brigádu, dřepim doma :D Čtu si a hraju hry, koukám na filmy a zezačátku jako odpočinek to bylo fajné. Strašně ráda bych ale jela na nějakej výlet, celodenní, do přírody...Fotit nebo prostě jen něco zažít (joo noční výlet, to by bylo nejlepší!). Zatím se ale nic zajímavýho neudálo, takže jen dál plánuju :D Taky by se mi líbila horrorová noc, pozvat kamarádky a koukat. Ještě lepší, kdybych byla sama doma :D

Vlastně jsem chtěla napsat docela smysluplnej článek, už ale nevím, o čem že to mělo být. Tak si vám tedy aspoň postěžuju, jak se mi nechce jít samotný ven a nudím se :D :D Ale! Upletla jsem spoustu náramků a naučila se i složitější vzory, konečně...

Já už asi vim, tohle celý bude nakonec prosba :D Co byste podnikli vy, kdybyste ještě měli spoustu času bez školy? :-)

Jaké blogy nejradši sleduju

22. ledna 2017 v 19:09 | Sakay
Čusík,
dnes je den takový znuděný a melancholický, kdy si uvědomuju, že kreativita je docela výjimečná věc a rozhodně není všude a pořád a je to taky něco jako umění a taky se to podaří třeba jen jednou za čas a taky je dobrý, když na to nejste sami... Ale! Napadá mě téma článku! Jak je to s kreativitou blogerek?

Jaké články mě zajímají? A jaké hned přeskakuju?

Na první místo mých oblíbených bych dala DIY. To kreativitou jen hýří :-) Takové články mě hodně baví a zajímají, takže to je pro mě fakt asi TOP. Sama ráda podobné píšu (když teda něco vymyslím:D).
Dál mě taky moc baví články typu "Co dělat, když se nudím" nebo "Jak mít smysluplný život". To ve mně vyvolává hrozně zvědavosti!! Bohužel takových ale moc není (ani se nedivím, je to docela zvláštní téma, na které se nedá hned jen tak něco vymyslet)...
Jako další mě napadají knižní a filmové recenze. Nejlepší jsou teda knižní recenze na nějakou knížku, která je fakt známá nebo je to zrovna novinka. Jinak mě to totiž taky moc nezaujme a většinou takový článek přeskakuju. A filmy - to je jasný! Ty mě prostě baví jakýkoliv.

Co nesmím opomenout, jsou rozhodně fotografie - ty jsou tak boží! Miluju prohlížení fotek, ať už z osobního života nebo třeba přírody. Sice dnes fotí fakt každý a jsou tu velmi dobří i velmi špatní fotografové, vždycky v tom ale vidím kousek umění :-)

Kdybych měla trošku shrnout, jaké by ty "správné" články měly podle mě vypadat: měly by dávat ostatním blogerkám nějakou INSPIRACI. K něčemu čtenáře pobídnout, obohatit ho, něco mu dát. Proto třeba nečtu deníky - většinou ani neznám souvislosti a to, že se někomu líbí ten a tenhle kluk, kterého ani radši nejmenuje, aby si to nepřečetl... To mě nebaví, nevím, o čem to je a co bych k tomu měla já říct. Ani jak se to vlastně týká ostatních blogerek (?). Abych ale přihodila i něco pozitivního - pokud se člověk něčím např. poučil a svou zkušenost sem napíše, oukej, to může být zajímavý. Jinak ale...

Souvislosti: tenhle článek vznikl hlavně díky tomu, že mi dnešek přijde hrozně marnej a když jsem začala projíždět blogy, zhruba půlka byla docela o ničem. Začala jsem přemýšlet o tom, co smysluplnýho teda dělat, aby byl člověk spokojenej? Dost široký téma. Ale to hlavní, co z toho vyšlo: kreativita. A protože někdy na to sami nestačíme, měli bychom se mít kde inspirovat. Pinterest, youtube, kamarádi (ti hlavně) a blog - začala jsem tu kreativitu zde hledat. Narazila jsem na dobré knižní recenze a na jednu super písničku. To bylo bohužel tak nějak všechno... Tyjo, vlastně to tady ale nechci tolik kritizovat :D Mám blog ráda a každý ať si tvoří, co chce... Hmmm... tak teď teda vůbec nevim, jak to ukončit... KONEC :-)

(nebo ještě něco - napište mi, co rádi čtete vy? co vás tady fakt baví? těším se na komentáře:)


Co mi zvedne náladu?

19. ledna 2017 v 13:41 | Sakay
"Love yourself first and everything else falls into line. You really have to love yourself to get anything done in this world." ― Lucille Ball. More:

Vánoční dárečky

14. prosince 2016 v 16:48 | Sakay
Ahoj,
jak se máte? Já teda docela unaveně, dělám spoustu věcí do školy a bohužel ještě spousta mě toho čeká o Vánocích. Ale dárečky jsem stihla už nakoupit všechny a o víkendu se je chystám zabalit :3 Balení dárků mě hrozně baví! A určitě nejsem sama, ne? :)

Nemůžu sem napsat dárky všechny, aby to náhodou někdo neobjevil, ale něco sem přece jen vypíšu. Už jsem psala, že jsem toho nejvíc nakoupila v Tigeru - suprový palčáky, hru Balance v krásný malý plechový krabičce, houbičku do sprchy se skvělým obrázkem lišky, jablečné čipsy (nakonec to teda není dárek, už jsem je snědla) a pak překvápka, které sem nemůžu napsat. Letos jsem taky koupila pár knížek - Mischling, Okresní přebor, Loď v Bretani a Madame Octa. Pro mamku mám ještě kliku :D z Nanu-nana. Pro kamarádky pak dózu na sladkosti, sklenici nahoře s otvorem na brčko (na smoothie) a svíčky. Ty jsem koupila v Ikei, fakt krásně voní (jahodová a vanilková).

Fakt se už na Vánoce moc těšim (ještě by mohl napadnout sníh) :) Vy taky?

Vánoce versus Zkouškové

13. prosince 2016 v 13:15 | Sakay
Čaute všichi :)
Jak se máte? Vánoce, žejo, jasný... takže pohodka! Tu já díky tomu, jak moc se na Vánoce těšim, mám taky. Ale taky tu je zkouškový, který přijde hned po Vánocích, takže už se musim začít pořádně učit. První rok na vejšce, první zkoušky, držte mi palce :D
Poslední dobou jsem dělala na seminárce o dramatech Nerudy, na úvaze o mojí literární zkušenosti (a ještě to nemám!!), fonetice (pěkná blbost, nejhorší předmět) a další a další čtení... Co mi přišlo dost hezký, byla Márinka a Cikáni od Máchy. Kdo se chce do něj pustit, tyhle dva příběhy jsou fakt super!
Kamarádka mi půjčila Jsou světla, která nevidíme, četl někdo? Jsem teprve na začátku, ale docela to jde. Tak jsem zvědavá...

Mimochodem, jak to máte s dárky? Už máte všechny? Mně zbývá koupit poslední knížka a hotovo. Nejvíc jsem letos teda nakoupila na databazeknih.cz a v Tigeru. Pamatujete na článek o Nanu-nana? Tak tohle je ještě horší! :D Všechno bych koupila!! Taky jsem tam sehnala asi 6 dárků... supr obchod, doporučuju, pokud chcete milý, kreativní dáreček. (btw hodně produktů tam je ze Švédska apod., takže už to samo o sobě říká, že to bude bomba:).

Miluju mandarinky, nejvíc! Doma jich teď kupujeme pytle (skoro) :D :3 A cukroví už máme taky napečený...

Jo a už jsem byla v kině na Andělovi Páně 2, suprový! Doporučuju!

Slibuju, že se brzy zase ozvu, zatím se mějte nejvíc dobře ♥

Výsledek obrázku pro anděl páně 2

Výsledek obrázku pro anděl páně 2

Stala jsem se závislou na Nanu-Nana

25. listopadu 2016 v 12:08 | Sakay
Související obrázek

Už jste slyšeli o Nanu-Nana?
Já jsem tam byla poprvé teprve nedávno a ten obchod jsem si naprosto zamilovala!

Rady do začátku vejšky

21. října 2016 v 23:03 | Sakay
Zdravíčko,
doufám, že se máte nejlíp! Já už se učím, sháním literaturu, čtu a čtu, utápim se v zoufalství... :D ale tak střídavě a převažuje spíš pohodka samozřejmě!

Připravila jsem si miničlánek o tom, co se vám určitě bude hodit do začátku vejšky. Ať už se chystáte příští rok nebo déle, tyto tipy se podle mě hodí vědět i dřív :) Sepíšu, na co si vzpomenu (takže bude za týden pokračování toho, co jsem zapomněla:D) a jdeme na to!

První dny na vejšce

15. října 2016 v 21:27 | Sakay
Tak se vám hlásím po malé pauze (musím přednastavit články, ať to tu frčí!) a přináším info z vejšky. Jsem tam už týden :D a zároveň první týden na koleji. Začneme ale vejškou.

Jsem v Praze na UK - pedagogická fakulta - obor Český jazyk + Speciální pedagogika. Speciální pedagogika se zabývá prací s lidmi s jakýmkoliv postižením či znevýhodněním. Původně jsem chtěla na psychologii, kam jsem se letos nedostala, ale i tak jsem spokojená. Specka má k tomu docela blízko a navíc je to hodně prospěšná, zajímavá práce. A čeština pro mě vždycky byla zajímavá, tak uvidíme, co vám povím za pár týdnů :D

Co na podzim nesmíš vynechat!

29. září 2016 v 12:12 | Sakay
Výsledek obrázku pro autumn art

Už mě chytá podzimní nálada, a tak jsem musela přidat první podzimní článek! U nás se už některé stromy pomaličku začínají barvit, kaštany padají a já se mám nejvíc dobře! Podzim mám snad ze všeho nejradši. Počasí je na mikinu nebo sukni s punčochami, sluníčko nepálí, jen příjemně hřeje... A vzduch voní listím, hlínou, deštěm (no prostě přírodou)!!

Co dělat za deštivého počasí?

17. září 2016 v 14:03 | Sakay


Zrovna dnes je takový deštivý den a kdyby vás nenapadlo, co dělat, určitě zkuste něco z mých tipů.

9 rad proti nudě!

2. září 2016 v 13:50 | Sakay
Tenhle článek jsem chtěla napsat už tak měsíc zpátky, ale samozřejmě jsem na něj zapomněla. Takže se teď, na začátku školy, pokusím něco sepsat (stejně se nikdo nebude učit a bude mít spoustu volného času!:D)

Opožděné téma týdne

3. srpna 2016 v 18:37 | Sakay
Samozřejmě jsem nestihla to dobré téma týdne, teď je to "zobrazeno" a to mi přijde jako pěkná blbost :D Lidi budou akorát psát o tom, jak jim nikdo neodepisuje. Takže já si radši ještě napíšu něco málo na to, proč ráda bloguju.

Sen noci svatojánské na hradě!

31. července 2016 v 20:00 | Sakay
V pátek jsem byla v divadle. Ale bylo to divadlo venku na nádvoří na Pražském hradě! Letní shakespearovské slavnosti!
Hlavními herci byli David Prachař, Hana Vágnerová, Martin Písařík, Josef Polášek, Václav Kopta a další... Bylo. to. úžasný!! :-) Hrozně vtipně zahraný, fakt že jo :D Jestli chcete vidět skvělé divadlo, běžte na tohle. Nebo si vyberte další, jako třeba Romeo a Julie, Hamlet... Hrálo se to na pozadí kamenné zdi na kovové konstrukci se dvěma patry. Mezery ve hře vyplňovali lesní duchové, což byli baletky a gymnasti... Prostě to stojí za to, super zážitek :)


Skryjská jezírka a hrad Krašov

31. července 2016 v 15:02 | Sakay
Po týdnu se opět hlásím a mám pro vás rovnou tipy na výlety kolem Plzně. Máme tam chalupu a navštívili jsme dvě zajímavá místa. Potom ještě hustý divadlo v Praze... na Pražským hradě!! :D

1. Skryjská jezírka
Jde se tam lesem asi 5km a bylo to... fajné. Jen jsem nečekala, že se v tom jezírku budou lidi koupat -_-

Recenze: TheSims4

16. července 2016 v 10:50 | Sakay
Hrála jsem několik let TheSims3 a nepřestalo mě to bavit doteď. Takže jsem byla nejdřív dost naštvaná, že vyjde 4 -_- Proč nevylepší trojku a musí prostě vydat úplně novou verzi?! Zapřísáhla jsem se, že si to prostě nezahraju :D Nezájem, trojka je skvělá. Ani let's playe mě nejdřív nepřesvědčily. A pak... si to koupil přítel.


Přísloví, který mě serou

9. července 2016 v 12:26 | Sakay
Nejdřív jsem to nechtěla psát, protože se hodně používají a já nechci nikoho urazit... Ale berte to, prosím, tak, že je to jen můj názor a určitě se mi nezhroutí svět pokaždý, když to někdo řekne :D No a napište, co nesnášíte vy!

1. Není to můj šálek kávy
Rllly??! Šálek kávy, čaje, kakaa (tyvole!)... tohle jsem začala nesnášet od té doby, co se toho nějak moc chytli lidi v Prostřenu a používaj to furt!

2. Utržené džbánové ucho
Proč říkat jednoduché "Radši to uděláme takhle", když můžeme říct "Ale tak, Helenko, víš co: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu......"

3. Lehce nabyl, lehce pozbyl
Třeba když najdeš na ulici tisícovku, ale ten den si rozbiješ mobil. A pak se ti tvůj chytrej kámoš vlastně vysměje do ksichtu, že si debil a máš si dávat větší pozor :D

Tak si hlavně nenechte nikdy kazit náladu, užívejte si prázdnin a říkejte radši všechno přímo, protože v jednoduchosti je krása, co v másle nenajdeš, nehledej v podmáslí a ani Řím nevznikl za jediný den. Žijte blaze (v Prazevole nebo podobný ****)

No a hlavně: Kámen neni kokos. :)

top POP

24. června 2016 v 13:30 | Sakay
Kdo mě zná, ví, že pop vůbec neposlouchám. Stejně tak taneční písničky, párty pecky a tak dále... Mám ráda rock, indii a pak něco, co úplně nedokážu zařadit :D Každopádně, je tu pár vyjímek, které se mi fakt zalíbily.

Jako první je tu Little Mix - líbí se mi od nich asi 3 písničky. Poslouchám je teď docela často :) Na druhou stranu ale zbytek jejich tvorby... je pro mě děs.Yoga

19. června 2016 v 11:15 | Sakay
How we do our yoga is how we do our life. Think about it.:

Puerh

11. června 2016 v 16:41 | Sakay
Pu Erh je čaj trošku tajemný. Dříve se tak označovaly všechny lisované čaje, které byly vyrobeny v čínské provincii Yunnan. Dnes pod názvem Pu Erh nebo Pchu-er najdeme jen čaje fermentované dodatečně, a to za účasti bakterií a plísní. Nelekejte se! Oba mikroorganismy se přirozeně vyskytují na čajovníkových lístcích.
Dodatečně fermentovaný čaj má chuť, na kterou si mnozí čajomilci musejí zvyknout. Někomu Pu Erhy učarují s prvním douškem, jiný se k nim "propije" delším zkoušením. Jsou zvláštně zemité.

Polovinu mám za sebou

7. června 2016 v 11:52 | Sakay
Včera jsem byla na dvou přijímačkách na Karlovku. Nejdřív to byl test obecných studijních předpokladů na obor Speciální pedagogiky. Upřímně, byla jsem strašně nervózní (celý den!), ale taky jsem se už nemohla dočkat, abych to měla za sebou. Ten test byl docela těžkej :D Něco málo jsem nevyplnila, něco jsem věděla na stopro, no... tak uvidíme, výsledky jsou asi za měsíc, myslím.

Druhý test byl na obor Český jazyk + Speciální pedagogika. A z toho mám dobrej pocit (ťuk ťuk). Skládalo se to sice zase z obecných předokladů, ale byly prostě nějak lehčí :D A test z češtiny byl pro mě taky easy, jen u asi 2, 3 otázek jsem si nebyla jistá. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne.


V pátek jdu ještě na přijímačky na psychologii, ta držte palce :D Na to bych se chtěla dostat nejvíc... tak uvidíme :)

Bába Motyka

26. května 2016 v 11:09 | Sakay
Girl Empowerment Quote Art Set of 3 Kids Wall Art by RosyHuesArt...For the kids :):

Ruce vzhůru

25. května 2016 v 13:50 | Sakay
Odebírám psycholoigcký zpravodaj a tohle musím zmínit i tady. Když je člověk smutný nebo ve stresu, vidíte ho shrbeného, většinou sedí nebo leží... Naopak veselý, radující se člověk vyskakuje do vzduchu, dává ruce nahoru a hledí vzhůru.
Z toho plyne, že postoj dokáže ovlivnit i naši náladu. Pokud jste tedy nervózní, měli byste se narovnat, zvednout hlavu a třeba i ty ruce. Toto "narušování" gravitace uvolňuje v těle testosteron, který pak pomůže zlepšit vaši náladu.

Takže před zkouškami :D narovnejte se, zacvičte si, protáhněte se a hned bude líp :)

Proč je maturita nejhorší zkouškou a proč vlastně není tak hrozná

18. května 2016 v 12:04 | Sakay
Maturita je už úspěšně za mnou, a tak konečně můžu popsat všechny své pocity. Začneme začátkem - svaťák. Svatý týden, kdy máme čas učit se na maturitu. Jsme doma a šrotíme. A to byl jeden z největších stresů! Každý den jsem se od rána do večera učila (kecám, s přestávkami) a pořád jsem toho měla strašně moc na práci!

Nejsem člověk, který by měl špatné známky, to ne, učila jsem se fakt v průběhu celého roku. Otázky jsem si sama zpracovávala - to je základ. Ale stejně... ty nervy byly příšerný! Několikrát jsem se prostě už rozbrečela s tím, že to prostědoháje nestíhám :D

A pak přišel den zkoušek. Byla jsem až odpoledne, takže celý dopoledne hrozný nervy!! Tohle je prostě ten hlavní důvod, proč je maturita největší shit :D Místo toho bychom prostě mohli ukončit střední normálními známkami... No každopádně, během zkoušek už to bylo vážně v pohodě. Předtím nás samozřejmě hrozně strašili!! (fakt pomohli jako...)!
Ale pak byli moc hodní, milí a nakonec mám dvě dvojky a dvě jedničky :) Ani netušíte, jak strašně se mi ulevilo, že už to mám za sebou :D

Takže pro budoucí maturanty - přečtěte všechny knížky, fakt, je to pak ta nejlehčí zkouška. Na ostatní předměty si sami zpracovávejte otázky, ať máte přehled a dobře se vám to učí. A nezapomeňte se učit aspoň měsíc (aspoň!) před maturitou. Bude to cajk ;)
 
 

ReklamaDelta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia