Píšu

Do jara s tou nejlepší náladou!

11. dubna 2018 v 13:52 | Sakay
Žádné jarní únavy, žádné stěžování, depky a smutné články! Je tu pravý, teplý, voňavý jaro, huráááá !!!A když už nás ta špatná nálada přepadne, dejme dohromady tipy, které ji zaženou.

Chtěli byste poslouchat veselé písničky, ale žádné vás nenapadají? Jedno slovo - spotify. Vyberete si zde svůj styl, náladu a playlist se už objeví sám. (Mimochodem super věc, když už fakt nevíš co, a tak si pustíš "coffee" songy, "rainy days", "winter break"...:)

Dalším mým ověřeným tipem je udělat si seznam toho, co musím/chci. Krásně si tak srovnám myšlenky a plány (a navíc miluju vytvářet takovéhle listy - inspiraci jak najdete třeba na pinterestu nebo youtube). Podle toho si pak rozvrhnu volný čas a hned je to lepší, když vím, CO vůbec budu dělat.

Malujte, tančete, čtěte oblíbené knížky, pijte kafe, pečte. běžte fotit! Cokoliv je vašim koníčkem, vrhněte se po hlavě na to!

Ehm, a další důležitý bod...ňamky... no ty prostě potřebujeme! Na mě už v lednici čeká tvarohový Míša...nebo Kuba? Nákup jídla mi přinese vždycky takovou radost :D

A co je ještě větší pohodka, než poslouchat písničky, plánovat volný čas a věnovat se svým koníčkům? Dělat to s někým! Ať už venku v parku, u vody, v kavárně nebo doma, nebuďte sami. Sdílejte všechny ty hezký chvíle, myšlenky a nápady, hudbu a dobroty. Podělte se o to. Neskutečně vás to obohatí a posune.
Pojďme si poslat dopis!!

25. března 2018 v 11:00 | Sakay
Všechno retro se postupně vrací, všimli jste si? Celkově mám pocit, že se dějiny prostě jen pořád dokola opakují, z nostalgie :) Ale je to super! Ať už móda, slovní hříčky, hudba...všechno mě fakt baví. A když už se vrátili gramofony, třeba se někdy vrátí i WHsky :'D
A co by se mi líbilo ještě víc... kdybychom si posílali dopisy. Jasně že se nechci vzdát mobilu, facebooku, to ani náhodou. Ale co si jednou za čas poslat dopis? Přiložit nějakou fotku, básničku, nebo poslat kamarádce třeba knížku k přečtení! Někdy minulý rok po facebooku kolovala akce, kdy jsi dostal něčí adresu a měl jsi tomu cizinci poslat nějakou knížku. Tvoje adresa pak zase kolovala dál a někdo cizí poslal knížku tobě. Nezúčastnila jsem se, ale přišlo mi to jako skvělý nápad.
No, vlastně jsem nechtěla psát nijak dlouhý článek, jen mě zase jednou zaujalo téma týdne a musela jsem vám rychle povědět, jak mě nápad s psaním dopisů zase strašně nadchl!

Hele, a co kdyby...co kdybychom si povyměňovali adresy, přes email, a nějaký ten dopis si napsali?
můj email je rosa.van.dijk@email.cz ;) ;)

Zvláštnosti booknerdů

4. prosince 2017 v 16:57 | Sakay
Mluví rychle.

Místo aby s vámi zašli do kina, na párty, nebo když už jste na té pláži, tak nedejbože do vody, radši si budou číst.

Když řeknou, že už jen dočtou poslední kapitolu...obvykle skončí až přečtenou knížkou.

Jsou schopni utratit většinu svých peněz jen za knížky. Které se pak hromadí, hromadí...knihovna přetéká...podlaha přetéká...je možné, že jste někde tam právě ztratili kamaráda.

Mít všechna rozdílná vydání jedné a té samé knížky... je normální.

Obvykle je jejich velikým snem napsat svou vlastní knížku. Obvykle se tak stane.

Pokud píšou kouzelným létajícím perem z Harryho Pottera... je to normální.

Přečíst patnáct knížek za měsíc je pořád ještě slabý, prosimtebe.

How to be a better man

21. listopadu 2017 v 17:13 | Sakay
Nebo spíš z čeho mám dobrý pocit psychicky i fyzicky? :-)
Proč nad tímhle vůbec přemýšlím. Myslím si, že stresu je kolem nás až až a nějakou dobu už sleduju různé youtubery, kteří se baví o veganství, raw stravě a celkově prostě o zdraví, o self-care... A neskutečně mě to baví. Vidím v tom fakt nějaký smysl, když se člověk stará o sebe, o prostředí, ve kterém žije, a když tu svou "filozofii" života pak šíří dál. Protože o čem život je - o tom, být šťastný, spokojený, lásku rozdávat a přijímat a milovat především sám sebe, teprve pak dokážeme plně milovat i ostatní. V každém případě, jestli tě cokoliv podobného zajímá, v podstatě bych to nazvala takovým pozitivním myšlenkovým směrem, určitě čti dál a o všechny svoje názory se poděl s ostatními v komentářích :-)


Čisto. Tady u toho mě vždycky napadne minimalism - na YT mě to taky hodně baví sledovat, ne že bych tak chtěla žít, ale má to hodně co do sebe. A být minimalista v nějaké menší formě? :-) Proč ne...ale to zas odbočuju! Původní myšlenka byla taková, že pokud bude čisto a uklizeno kolem nás, pročistí se tak i naše mysl. Víc se budeme soustředit, víc budeme v klidu, tak, jak si utřídíme naše věci, tak se utřídí i naše myšlenky. A není nad to mít čistou hlavu, žejo?

Dostatek spánku - tip, který je napsaný prostě úplně všude a z dobrého důvodu. Energii člověk prostě potřebuje, jinak fungovat nebude. Jít brzo spát a tudíž pak moct brzo vstát mi pak neskutečně prodlouží den a cítím se mnohem víc produktivní, než kdybych ponocovala a vstávala pak pozdě. (i když chápu,třeba je někdo prostě noční tvor a může to cítit obráceně:)

Bloky na myšlenky, kreativní psaní, malování, vlastně cokoliv! Už si bez toho nedokážu představit život :D Je to podle mě úplně skvělý kreativní počin - ať už máte blok na kreslení, na nalepování fotek, psaní myšlenek, básniček, bullet journal (mimochodem na tohle je na YT taky megamoc inspirativních videí!)... pro mě neskutečná inspirativní, meditační, kreativní činnost, bez které bych se už neobešla!

Knížky, knížky, další knížky a knížky. Na tohle by měl vzniknout samostatný článek. Mrzí mě, že na to mám jen jeden život, protože to fakt nestíhám!:D
Dávají nám toho strašně, ale strašně moc. Fakt čtěte. Je to úplně jinej svět. V podstatě se tak stáváte společníkem spisovatelů, kteří tu třeba už dávno nejsou...nebo postavám, které by jinak byly zapomenuty.

A pro dnešek poslední bod - cvičení. Nechodím běhat, samotné se mi nechce, ale ráda se doma protáhnu, zkusím trochu jógy...a cítím se líp. Vždyť pracujete se svým tělem, stáváte se silnějšími, zdravějšími. A stačí i procházky venku na čerstvém vzduchu. Vlastně...je tohle hodně důležitej bod:-)

Prozatím se mějte nejlíp a brzo u dalšího článku!!

Nový článek

29. října 2017 v 14:47 | Sakay
Když se řekne "spisovatel", co se ti jako první vybaví? Nečti dál a chvilku nad tím zapřemýšlej :)

jsem v Praze... zase, no...

9. října 2017 v 14:57 | Sakay
Jaký je život v Praze... teda, Jaký je studentský život v Praze?
Být vysokoškolákem mě baví. Všechno si zařizuješ sám, hledáš učebny, pořád se setkáváš s někým novým (nebo si ho jen ze včera nepamatuješ) a píšeš si do notebooku! přijdeš si prostě hustě, no! :D a především děláš něco, co tě zajímá a co dělat chceš.
A samotná Praha? Nebudu lhát, pro mě je velkou peckou to metro, no. U nás se svezu maximálně na koloběžce, takže tady si to dost užívám :) A na jednu stranu se mi hrozně líbí ten spěch a ta velká spousta lidí, ale nemohla bych tu žít déle, než těch pár dnů v týdnu. Člověk se tady totiž docela těžko dokáže zastavit a nabrat energii. Praha je...vyčerpávající. A sežere strašně peněz - protože místo oběda si dáme něco v bageterii, jo a slyšeli jste o té skvělé indické jídelně? Po cestě je mimochodem Tiger a v Marks Spencer mají nahoře to oddělení s potravinama! Když už tam teda budem, tak bych zašla do CAčka, viděla jsem ve výloze nějaký slevy, ehm... :)
Mimochodem, noční Praha...to chceš! Je neskutečnou výhodou, když jsi ve velkoměstě a o půlnoci tě napadne, že chceš na vzduch, na pizzu, jít poznat nový lidi a prostě...prostě něco dělat, třebaže nevíš co, ono tě to napadne cestou... :)

be positive, it feels better

7. října 2017 v 11:39 | Sakay
Občas jsme prostě už vyčerpaní, neskutečně unavení ze "života". A co nás z toho dostane? :)

Přátelé! To je úplně nejlepší řešení, které nás dokáže postavit na nohy. Zajít si na dortík, na výlet nebo jen tak bloumat po městě...vždycky to zabere. A když nemáte chuť s nikým se domlouvat, vyražte ven sami. A vyražte i v těch jedenáct večer, kdy vás přepadla špatná nálada. A vyražte i za toho krásného počasí, kdy venku padají kroupy. A nebojte se sami si jít sednout do kavárny a prostě jen pozorovat dění kolem sebe. A... vždycky si řekněte, co by právě teď bylo vlastně úplně skvělý...většinou pak zjistíte, že to není nemožné a prostě se do toho vrhněte! :)
No a jestli zrovna nemáte ani chuť do ničeho se vrhat, prostě si pusťte písničky, vezměte knížku nebo otevřete notebook s pinterestem a ono vás to naladí samo. Protože nic přece netrvá věčně...:)

Jo a mimochodem, je tu podzim!!! A na podzim si můžete užívat pečení štrůdlů, horké hrušky se skořicí, čajovny, barevné šály a kabátky, kaštany a tu božskou vůni podzimu, která je prostě najednou úplně všude! (na tohle vlastně musím napsat samostatný článek!)

Tak se hlavně mějte se nejlíp :)
Sakay

Let's be spisovatel

15. září 2017 v 11:38 | Sakay
Máš strašnou chuť něco napsat, povídku, básničku, román, ale pořád o tom jen mluvíš? Pak spisovatel nejsi. Tak si sedni na zadek a piš!
První těžkou věcí je asi vůbec se odhodlat a začít psát. Ale když už začneš, stojí to za to. Píšeš větu za větou a neskutečně tě to pohlcuje a baví - to je hodně důležitý. A čím víc budeš psát, tím víc na to budeš každou volnou chvíli myslet, až ve svém příběhu sám začneš žít a nepustí tě to, dokud to nedokončíš. Taky si nezapomeň vzít blok všude s sebou. A někomu, třeba zrovna tobě, by mohlo pomoct o tom nikomu neříkat - já osobně mám pak pocit, že kvůli těm lidem bych už fakt měla začít - což může vypadat jako dobrá motivace, ale lepší je psát kvůli sobě, ne kvůli očekávání druhých :) Jo a taky jeden den vyplodíš několik stránek a druhý den jen několik slov, no a co? Piš, aby tě to bavilo a ne abys lámal rychlostní rekordy. Užívej si to. A praktická rada - možná si na začátku udělej lehkou osnovu nebo alespoň popiš hlavní postavy, to někdy dost pomáhá (i se lépe příběh vymýšlí). Jo a ještě jedna věc - piš úplně co chceš (protože můžeš) a vůbec se neboj klidně i naprosto šílených a nesmyslných nápadů - to nakonec dopadá nejlíp! Buď spisovatel! :)

Já si tady tak medituju...

29. srpna 2017 v 15:31 | Sakay
Já si tady tak archeoložím...teda medituju!

Pojďme trošku podebatovat o nějaký tý meditaci. Může mít spoustu podob, může se dít na spoustě míst, ať už je to zenová zahrada, postel u nás doma, kavárna či čajovna... Ale pořád tu jde o to jedno - o meditaci - jak by se dala shrnout její podstata? Co vás jako první napadá? Mě "klid duše", pocit souznění s okolím, se svým tělem, najití smyslu tohoto okamžiku, smyslu bytí, smyslu těla a duše, harmonie a klid. Nebo možná nehledání ničeho, prostě bytí. Existence...
Jako meditaci si představuju chvíle, kdy si ji uvědomujeme, kdy se o ni snažíme a kdy nacházíme klid. A nakonec ale nejde jen o ten jeden okamžik... protože si myslím, že to důležité nastává hlavně potom, kdy nám plujou myšlenky na stále stejné vlně...a nám je fajn :-) A protože je všechno, fakt všechno jen v naší hlavě, je dobrý přemýšlet. Zní to zvláštně, žejo, ale myšlenky jsou v podstatě naše existence, ty myšlenky, to jsme my. A někdy to stačí. Slova to neobsáhnou, stačí mlčet. A stačí mlčet pro nás samotné, stejně jako pro ty, které milujeme. Budou nám rozumět i beze slov :) To je vlastně...fakt kouzelný, žejo?
Aneb Jak jsme se od archeologie přes meditaci dostali...kam že jsme se to dostali?
No, tohle radši stačí! Skáču sem tam, ale nějaký ten smysl to mělo, fakt :D A koho těchto pár myšlenek zaujalo, pojdťe se o tom pobavit. Jak se díváte na meditaci? Jak "meditujete"? Já mám třeba fakt ráda, když moje myšlenky jsou nabitý inspirací - k malování, psaní, čemukoli - a lidmi, které mám ráda. Občas se zastavím a jen si užívám tohle všechno... tuhle naši jedinečnou existenci, která je prostě úžasná!

Dyzajn market!

6. srpna 2017 v 11:04 | Sakay
Dyzajn market jsem objevila až toto léto díky kamarádce (děkuju!) a teda, tohohle se fakt chceš zúčastnit! :D
Jde to akci, která probíhá v Praze open-air u Národního divadla, a jde v podstatě o prodejní výstavu dyzajnových výrobků různých tvůrců, znamých i neznámých, mladých, dyzajnových :D Je tam spousta stánků a najdeš tam oblečení, trika šaty sukně bundy, notýsky, šperky skleněné i dřevěné..., batohy, pytle na záda, diáře,.... je tam snad všechno. A všechno je naprosto jedinečný, prostě autorská tvorba!
První, co jsem si koupila, byla skvělá borůvkovo-levandulová zmrzlina od Créme de la créme a byla to ta nejlepší zmrzlina, jakou jsem kdy jedla! Pak jsem teda ještě neodolala devěným náušnicím ve tvaru perníčka ze Shreka (ale váhala jsem mezi Chuckem Norrisem a Mona Lisou taky:D) a pak teda ještě jednu knížku od Márqueze z Fryčova antikvariátu, který tam měl taky stánek.
Smyslem článku...Tyjo, vlastně jsem vám asi prostě jen chtěla říct, že kdo to nezná, ať si to určitě vyhledá a na podzim se tam podívá. Všechny ty krásný věci jsou tak dvojnásobně dražší, což je pochopitelný, ale i tak si tam můžete něco fajnovýho pořídit :) Koná se to každý roční období a já určitě jedu znovu, přidejte se :) Bude to nezapomenutelný den zážitek

Nejsme my vlastně docela osamělí?

16. března 2017 v 12:10 | Sakay
"Doba je uspěchaná." Tuhle větu slýcháváme dost často. Ale víte co? Ona je to fakt pravda.

Chtěla bych něco říct o dnešní době a stresu s ní souvisejícím. Co si představit pod "uspěchanou dobou"? Rychlá komunikace přes facebook a telefon. Moře práce a požadavků, které jsou občas nad naše síly. Internet, na kterém jsme pořád a ze kterého na nás sálá strašně moc informací, úplně všude. Kdysi dávno lidé vstřebávali celý den stejně informací, jako my dnes z jednoho časopisu. Nebo jednoho otevření facebooku. A jo, náš mozek se to snaží vstřebat, ale jednoduše nestíhá. Proto jsme pak tolik unavení. Zároveň s tím souvisí i to, jak moc vzrostl počet depresí na celém světě, teď se snad každý třetí léčí s psychickými nemocemi, s depresemi, únavou, vyčerpaností, každý bere nějaká ta antidepresiva.

Jak mě tohle téma vůbec napadlo, proč nad tím přemýšlím? Sama jsem často hrozně unavená a jo, trávim na počítači strašně moc času. Stejně tak na mobilu. A baví mě to, prohlížím pinterest, blogy, youtube, chatuju na messengeru a fakt mě to baví. Jenže se vůbec nehýbu a v podstatě jen sedím a unavuju se myšlením a všemi těmi informacemi. Což je na jednu stranu fakt vtipný tyjo :D Ta vyčerpanost a "závislost", to je fakt hrozný vedlejší účinek celého internetu, dnešních trendů, jak trávit volný čas...celé naší uspěchané doby... Všichni se i nevědomky sami likvidujeme a házíme se do nepohody. Chtěla jsem se o tom tedy tady zmínit, abychom si svoje zdraví víc "uvědomovali" a byli prostě víc v pohodě :-)

Ještě si nejsem jistá, jaká bude celá pointa tohoto článku...ale...čtěte dál, k něčemu se dopracujeme :D

Co dělá vysokoškolák po zkouškovým

12. února 2017 v 15:37 | Sakay
Plánuje blbosti.
Mám spoustu volna (už od půlky ledna), ale nic úžasnýho nepodnikám :D Ostatní totiž ještě buď mají zkoušky nebo od pondělí jdou zase do školy. A já, protože nemám ani brigádu, dřepim doma :D Čtu si a hraju hry, koukám na filmy a zezačátku jako odpočinek to bylo fajné. Strašně ráda bych ale jela na nějakej výlet, celodenní, do přírody...Fotit nebo prostě jen něco zažít (joo noční výlet, to by bylo nejlepší!). Zatím se ale nic zajímavýho neudálo, takže jen dál plánuju :D Taky by se mi líbila horrorová noc, pozvat kamarádky a koukat. Ještě lepší, kdybych byla sama doma :D

Vlastně jsem chtěla napsat docela smysluplnej článek, už ale nevím, o čem že to mělo být. Tak si vám tedy aspoň postěžuju, jak se mi nechce jít samotný ven a nudím se :D :D Ale! Upletla jsem spoustu náramků a naučila se i složitější vzory, konečně...

Já už asi vim, tohle celý bude nakonec prosba :D Co byste podnikli vy, kdybyste ještě měli spoustu času bez školy? :-)

Jaké blogy nejradši sleduju

22. ledna 2017 v 19:09 | Sakay
Čusík,
dnes je den takový znuděný a melancholický, kdy si uvědomuju, že kreativita je docela výjimečná věc a rozhodně není všude a pořád a je to taky něco jako umění a taky se to podaří třeba jen jednou za čas a taky je dobrý, když na to nejste sami... Ale! Napadá mě téma článku! Jak je to s kreativitou blogerek?

Jaké články mě zajímají? A jaké hned přeskakuju?

Na první místo mých oblíbených bych dala DIY. To kreativitou jen hýří :-) Takové články mě hodně baví a zajímají, takže to je pro mě fakt asi TOP. Sama ráda podobné píšu (když teda něco vymyslím:D).
Dál mě taky moc baví články typu "Co dělat, když se nudím" nebo "Jak mít smysluplný život". To ve mně vyvolává hrozně zvědavosti!! Bohužel takových ale moc není (ani se nedivím, je to docela zvláštní téma, na které se nedá hned jen tak něco vymyslet)...
Jako další mě napadají knižní a filmové recenze. Nejlepší jsou teda knižní recenze na nějakou knížku, která je fakt známá nebo je to zrovna novinka. Jinak mě to totiž taky moc nezaujme a většinou takový článek přeskakuju. A filmy - to je jasný! Ty mě prostě baví jakýkoliv.

Co nesmím opomenout, jsou rozhodně fotografie - ty jsou tak boží! Miluju prohlížení fotek, ať už z osobního života nebo třeba přírody. Sice dnes fotí fakt každý a jsou tu velmi dobří i velmi špatní fotografové, vždycky v tom ale vidím kousek umění :-)

Kdybych měla trošku shrnout, jaké by ty "správné" články měly podle mě vypadat: měly by dávat ostatním blogerkám nějakou INSPIRACI. K něčemu čtenáře pobídnout, obohatit ho, něco mu dát. Proto třeba nečtu deníky - většinou ani neznám souvislosti a to, že se někomu líbí ten a tenhle kluk, kterého ani radši nejmenuje, aby si to nepřečetl... To mě nebaví, nevím, o čem to je a co bych k tomu měla já říct. Ani jak se to vlastně týká ostatních blogerek (?). Abych ale přihodila i něco pozitivního - pokud se člověk něčím např. poučil a svou zkušenost sem napíše, oukej, to může být zajímavý. Jinak ale...

Souvislosti: tenhle článek vznikl hlavně díky tomu, že mi dnešek přijde hrozně marnej a když jsem začala projíždět blogy, zhruba půlka byla docela o ničem. Začala jsem přemýšlet o tom, co smysluplnýho teda dělat, aby byl člověk spokojenej? Dost široký téma. Ale to hlavní, co z toho vyšlo: kreativita. A protože někdy na to sami nestačíme, měli bychom se mít kde inspirovat. Pinterest, youtube, kamarádi (ti hlavně) a blog - začala jsem tu kreativitu zde hledat. Narazila jsem na dobré knižní recenze a na jednu super písničku. To bylo bohužel tak nějak všechno... Tyjo, vlastně to tady ale nechci tolik kritizovat :D Mám blog ráda a každý ať si tvoří, co chce... Hmmm... tak teď teda vůbec nevim, jak to ukončit... KONEC :-)

(nebo ještě něco - napište mi, co rádi čtete vy? co vás tady fakt baví? těším se na komentáře:)


Co mi zvedne náladu?

19. ledna 2017 v 13:41 | Sakay
"Love yourself first and everything else falls into line. You really have to love yourself to get anything done in this world." ― Lucille Ball. More:

Vánoční dárečky

14. prosince 2016 v 16:48 | Sakay
Ahoj,
jak se máte? Já teda docela unaveně, dělám spoustu věcí do školy a bohužel ještě spousta mě toho čeká o Vánocích. Ale dárečky jsem stihla už nakoupit všechny a o víkendu se je chystám zabalit :3 Balení dárků mě hrozně baví! A určitě nejsem sama, ne? :)

Nemůžu sem napsat dárky všechny, aby to náhodou někdo neobjevil, ale něco sem přece jen vypíšu. Už jsem psala, že jsem toho nejvíc nakoupila v Tigeru - suprový palčáky, hru Balance v krásný malý plechový krabičce, houbičku do sprchy se skvělým obrázkem lišky, jablečné čipsy (nakonec to teda není dárek, už jsem je snědla) a pak překvápka, které sem nemůžu napsat. Letos jsem taky koupila pár knížek - Mischling, Okresní přebor, Loď v Bretani a Madame Octa. Pro mamku mám ještě kliku :D z Nanu-nana. Pro kamarádky pak dózu na sladkosti, sklenici nahoře s otvorem na brčko (na smoothie) a svíčky. Ty jsem koupila v Ikei, fakt krásně voní (jahodová a vanilková).

Fakt se už na Vánoce moc těšim (ještě by mohl napadnout sníh) :) Vy taky?

Vánoce versus Zkouškové

13. prosince 2016 v 13:15 | Sakay
Čaute všichi :)
Jak se máte? Vánoce, žejo, jasný... takže pohodka! Tu já díky tomu, jak moc se na Vánoce těšim, mám taky. Ale taky tu je zkouškový, který přijde hned po Vánocích, takže už se musim začít pořádně učit. První rok na vejšce, první zkoušky, držte mi palce :D
Poslední dobou jsem dělala na seminárce o dramatech Nerudy, na úvaze o mojí literární zkušenosti (a ještě to nemám!!), fonetice (pěkná blbost, nejhorší předmět) a další a další čtení... Co mi přišlo dost hezký, byla Márinka a Cikáni od Máchy. Kdo se chce do něj pustit, tyhle dva příběhy jsou fakt super!
Kamarádka mi půjčila Jsou světla, která nevidíme, četl někdo? Jsem teprve na začátku, ale docela to jde. Tak jsem zvědavá...

Mimochodem, jak to máte s dárky? Už máte všechny? Mně zbývá koupit poslední knížka a hotovo. Nejvíc jsem letos teda nakoupila na databazeknih.cz a v Tigeru. Pamatujete na článek o Nanu-nana? Tak tohle je ještě horší! :D Všechno bych koupila!! Taky jsem tam sehnala asi 6 dárků... supr obchod, doporučuju, pokud chcete milý, kreativní dáreček. (btw hodně produktů tam je ze Švédska apod., takže už to samo o sobě říká, že to bude bomba:).

Miluju mandarinky, nejvíc! Doma jich teď kupujeme pytle (skoro) :D :3 A cukroví už máme taky napečený...

Jo a už jsem byla v kině na Andělovi Páně 2, suprový! Doporučuju!

Slibuju, že se brzy zase ozvu, zatím se mějte nejvíc dobře ♥

Výsledek obrázku pro anděl páně 2

Výsledek obrázku pro anděl páně 2

Stala jsem se závislou na Nanu-Nana

25. listopadu 2016 v 12:08 | Sakay
Související obrázek

Už jste slyšeli o Nanu-Nana?
Já jsem tam byla poprvé teprve nedávno a ten obchod jsem si naprosto zamilovala!

Rady do začátku vejšky

21. října 2016 v 23:03 | Sakay
Zdravíčko,
doufám, že se máte nejlíp! Já už se učím, sháním literaturu, čtu a čtu, utápim se v zoufalství... :D ale tak střídavě a převažuje spíš pohodka samozřejmě!

Připravila jsem si miničlánek o tom, co se vám určitě bude hodit do začátku vejšky. Ať už se chystáte příští rok nebo déle, tyto tipy se podle mě hodí vědět i dřív :) Sepíšu, na co si vzpomenu (takže bude za týden pokračování toho, co jsem zapomněla:D) a jdeme na to!

První dny na vejšce

15. října 2016 v 21:27 | Sakay
Tak se vám hlásím po malé pauze (musím přednastavit články, ať to tu frčí!) a přináším info z vejšky. Jsem tam už týden :D a zároveň první týden na koleji. Začneme ale vejškou.

Jsem v Praze na UK - pedagogická fakulta - obor Český jazyk + Speciální pedagogika. Speciální pedagogika se zabývá prací s lidmi s jakýmkoliv postižením či znevýhodněním. Původně jsem chtěla na psychologii, kam jsem se letos nedostala, ale i tak jsem spokojená. Specka má k tomu docela blízko a navíc je to hodně prospěšná, zajímavá práce. A čeština pro mě vždycky byla zajímavá, tak uvidíme, co vám povím za pár týdnů :D

Co na podzim nesmíš vynechat!

29. září 2016 v 12:12 | Sakay
Výsledek obrázku pro autumn art

Už mě chytá podzimní nálada, a tak jsem musela přidat první podzimní článek! U nás se už některé stromy pomaličku začínají barvit, kaštany padají a já se mám nejvíc dobře! Podzim mám snad ze všeho nejradši. Počasí je na mikinu nebo sukni s punčochami, sluníčko nepálí, jen příjemně hřeje... A vzduch voní listím, hlínou, deštěm (no prostě přírodou)!!

Co dělat za deštivého počasí?

17. září 2016 v 14:03 | Sakay


Zrovna dnes je takový deštivý den a kdyby vás nenapadlo, co dělat, určitě zkuste něco z mých tipů.

9 rad proti nudě!

2. září 2016 v 13:50 | Sakay
Tenhle článek jsem chtěla napsat už tak měsíc zpátky, ale samozřejmě jsem na něj zapomněla. Takže se teď, na začátku školy, pokusím něco sepsat (stejně se nikdo nebude učit a bude mít spoustu volného času!:D)

Opožděné téma týdne

3. srpna 2016 v 18:37 | Sakay
Samozřejmě jsem nestihla to dobré téma týdne, teď je to "zobrazeno" a to mi přijde jako pěkná blbost :D Lidi budou akorát psát o tom, jak jim nikdo neodepisuje. Takže já si radši ještě napíšu něco málo na to, proč ráda bloguju.

Sen noci svatojánské na hradě!

31. července 2016 v 20:00 | Sakay
V pátek jsem byla v divadle. Ale bylo to divadlo venku na nádvoří na Pražském hradě! Letní shakespearovské slavnosti!
Hlavními herci byli David Prachař, Hana Vágnerová, Martin Písařík, Josef Polášek, Václav Kopta a další... Bylo. to. úžasný!! :-) Hrozně vtipně zahraný, fakt že jo :D Jestli chcete vidět skvělé divadlo, běžte na tohle. Nebo si vyberte další, jako třeba Romeo a Julie, Hamlet... Hrálo se to na pozadí kamenné zdi na kovové konstrukci se dvěma patry. Mezery ve hře vyplňovali lesní duchové, což byli baletky a gymnasti... Prostě to stojí za to, super zážitek :)


Skryjská jezírka a hrad Krašov

31. července 2016 v 15:02 | Sakay
Po týdnu se opět hlásím a mám pro vás rovnou tipy na výlety kolem Plzně. Máme tam chalupu a navštívili jsme dvě zajímavá místa. Potom ještě hustý divadlo v Praze... na Pražským hradě!! :D

1. Skryjská jezírka
Jde se tam lesem asi 5km a bylo to... fajné. Jen jsem nečekala, že se v tom jezírku budou lidi koupat -_-

 
 

ReklamaDelta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia