ČTU

Návrat z nicoty - Martin Pistorius

Sobota v 12:52 | Sakay
V lednu roku 1988 se jihoafrický školák Martin Pistorius vrátil domů z vyučování a stěžoval si na bolest v krku. Nikdy potom se už do školy nevrátil. Během roku dosud naprosto zdravý chlapec degeneroval - kompletně ochrnul, přestal komunikovat i vnímat. Do čtrnáctých narozenin z něj byla jen prázdná schránka.

Nepředstavitelných deset let poté strávil při plném vědomý, ale uvězněný v těle, které mu znemožňovalo dát cokoli najevo. Chápal a prožíval všechno, co se kolem něj a s ním dělo, jenže byl úplně bezmocný, pokud šlo o komunikaci.

Návrat z nicoty je příběh, který napsal sám Martin poté, kdy se s pomocí moderních komunikačních metod vrátil zpět do života. S naprostou upřímností a otevřeností líčí vše, co prožíval jako jasně myslící bytost, o níž se ostatní domnívali, že jen přežívá ve vegetativním stadiu. Od perverzního a krutého chování některých takzvaných pečovatelů, hřešících na jeho bezmocnost, přes obětavost a soucit dalších až po nezdolné odhodlání těch, kteří věřili, že v jeho pohledu vidí záblesky inteligence.

Výsledek obrázku pro návrat z nicoty

Kdyby vás takové téma zajímalo, můžu jenom doporučit. Nečekejte ale nějaký napínavý příběh, je to čtivé, ale jde prostě čistě o líčení jeho života. Je tam spousta zajímavostí a krutostí. Prostě příběh člověka, o kterém si všichni mysleli (včetně rodiny), že je mentálně postižený a že vůbec nevnímá. Jenže on byl duševně naprosto v pořádku, jen to nemohl vůbec ničím dát najevo. A když to zkusil alespoň pohledem nebo "úsměvem", lidé se dívali jakoby skrze něj a nic nepoznali.

Knížka obsahuje i spoustu fotek, což je skvělý a ještě víc vám to Martina přiblíží :)

Nejšílenější knížky, které jsem četla!

31. května 2017 v 11:03 | Sakay
Ahoj!
Doufám, že se máte nejvíc nejlíp a jestli ne, určitě sáhněte po nějaké knížce, která vám zvedne náladu! A může to být třeba nějaká šílenost, o kterých vám teď něco povím.Jednoznačně to nejšílenější, co jsem v celém svém životě četla! Šílenost je nejen v obsahu knížky, ale i v samotném stylu psaní. Anthony Burgess píše o mladíkovi, výtržníkovi, hajzlovi, který se svou partou rozsévá zlo kde to jen jde :D Od krádeží, přepadávání, bitek, znásilnění... Jenže pak se náš drahý Alex dostane do vězení. A aby se dostal ven, nechá na sobě otestovat novou metodu, která z něj má "vyhnat zlého ducha". Víc si přečtěte sami :)
Jazyk není klasicky spisovný, je plný slangu a slov přejatých z angličtiny - guliver, frendíci, luknout se... Co říct, je to fakt šílený, drsný, neuvěřitelný, nechutný a prostě úžasný!
+ Existuje i film, jen v angličtině (přeložit to by byl hřích:D), a teda... taky dost hustý. Doporučuju ale nejdřív přečíst knížku, i kvůli lepší orientaci :)Pěnu dní i Holky nemaj ponětí napsal Boris Vian. Pěna dní je takové pohodové čtení, ale ať už to budete číst nebo se podíváte na film - ne, nehledejte v tom logiku nebo smysl, ta dokonalost je právě v té úžasné nesmyslnosti. Je to moc pěkný! Film se taky povedl a navíc se to ve francouzštině poslouchá hrozně hezky :)
Holky nemaj ponětí už taková pohodka není. Je to kraťoučká knížka plná drsňáckej momentů a rozhodnutí. Hlavního hrdinu si asi nezamilujete, spíš vás dost často naštve, ale i tak to stojí za to! :D Fajn příběh, nepředvídatelný a šílený.

Tak tohle je už docela stará detektivna od Johna Saula, kterou jsem teda četla i dost dávno. Pamatuju si ale to hlavní rozuzlení, které vám samozřejmě neřeknu :D Dost mě to ale překvapilo a zarazilo, něco takového jsem teda opravdu nečekala! Jestli hledáte creepy detektivku, určitě zkuste Utrpení neviňátek.
Půlnoční slunce - Stephenie Meyer

14. května 2017 v 12:44 | Sakay
Je to příběh, který bohužel nikdy knižně nevyšel. Bohužel se dostal nelegálně na internet a spisovatelka do odmítla vydat. Každopádně je to příběh Stmívání, ale z pohledu Edwarda! Což pro milovníky této ságy (jooo mě!) je něco nejvíc hustýho :-D Našla jsem na uloz.to knihu v pdf, netuším, jestli je celá... ale je tam :-) tady je odkaz: https://www.uloz.to/!PTHfaRYH/meyer-s-twilight-saga-05-pulnocni-slunce-pdf

Horory v mé knihovně

1. května 2017 v 19:00 | Sakay
Horory na dobrou noc 1, 2 (Anthony Horowitz)
Můžu doporučit i mladším čtenářům. V knížkách je několik povídek a pamatuju se, že ještě před pár lety jsem se pak fakt bála :D Je to i super dárek mimochodem :) (třeba když chcete nečtenáře donutit číst!)

Zuby nehty
No tohle... to je to nejhorší, co v knihovně mám. Jakože nejstrašidelnější (takže nejlepší?:). Je tu 19 povídek, už trochu delších, od různých autorů. Naposledy jsem si jednu četla minulý rok - to mi bylo 19 - no jako fakt jsem se bála :D:D Nejlepší je, když si to čtete někde venku pod stanem nebo když jste s kámoškou samy doma! Zuby nehty doporučuju i starším čtenářům (a na mladší dejte pozor, aby se v noci nepočůrali, srsly).

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky (Ulf Palmenfelt)
To je hodně tenoučká knížka a příběhy jsou zde asi na stránku. Je ale vážně krásně ilustrovaná a příběhy jsou občas dost zajímavé :D Je to taková supr hororová klasika, ty nápady. Úplně super dárek mladým i dospělým :)

V knihovně mám ještě knihu Ještě hororovější příběhy (Michael Cox), která je krásně udělaná a ta je opravdu jen pro děti. A poslední strašidelnou knížkou je Jak se státi zombie (Serena Valentino) - je prostě skvělá :D Není příběhová, je to spíš takový manuál o zombie :D Moc dobře ilustrovaná, dozvíte se jaké různé typy zombie existujou, co jako zombie máte jíst, jak vypadat, co poslouchat za hudbu, jak dochází k zombifikaci... a moje oblíbená stránka: jak se tak nalíčit a uspořádat zombie párty :D je zde i recept a spousta typů na zákusky. Zombie miluju, takže tohle je pro mě jako stvořené :D

Výsledek obrázku pro jak se státi zombie


Jaké horory v knihovně máte vy?

Co si chci přečíst II.

13. dubna 2017 v 11:44 | Sakay
1. Návrat z nicoty - Martin Pistorius
V lednu roku 1988 se jihoafrický školák MartinPistorius vrátil domů z vyučování a stěžoval si na bolest v krku. Nikdy potom se už do školy nevrátil. Během roku dosud naprosto zdravý chlapec degeneroval - kompletně ochrnul, přestal komunikovat i vnímat. Do čtrnáctých narozenin z něj byla jen prázdná schránka.
Nepředstavitelných deset let poté strávil při plném vědomý, ale uvězněný v těle, které mu znemožňovalo dát cokoli najevo. Chápal a prožíval všechno, co se kolem něj a s ním dělo, jenže byl úplně bezmocný, pokud šlo o komunikaci.

Návrat z nicoty je příběh, který napsal sám Martin poté, kdy se s pomocí moderních komunikačních metod vrátil zpět do života. S naprostou upřímností a otevřeností líčí vše, co prožíval jako jasně myslící bytost, o níž se ostatní domnívali, že jen přežívá ve vegetativním stadiu. Od perverzního a krutého chování některých takzvaných pečovatelů, hřešících na jeho bezmocnost, přes obětavost a soucit dalších až po nezdolné odhodlání těch, kteří věřili, že v jeho pohledu vidí záblesky inteligence.


2. Poslední - Alexandra Oliva
Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému. Jakékoli projevy zkázy chápou coby součást hry, zinscenovanou zkoušku. Všude je přece sledují kamery, odposlouchávají mikrofony. Alespoň tak tomu všichni věří, včetně mladé ženy přezdívané Zoo, jedné z favoritek soutěže. Zoo chce obstát, tvrdošíjně jde za svým cílem. Ale realita se děsivě a nenávratně změnila. Tady už nejde o vítězství, ale o přežití… a nejen její.

Výsledek obrázku pro návrat z nicoty Výsledek obrázku pro poslední alexandra oliva

Vyhnání Gerty Schnirch

13. dubna 2017 v 11:16 | Sakay
"Román o jednom osudu zlomeném dějinami, o vině Čechů a Němců, o tom, zda je možno odpustit a porozumět..."

Výsledek obrázku pro vyhnání gerty schnirch Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několika­měsíční dcerky, je jen s osobními věcmi "odsunuta" společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň. Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracích na jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů. Po znovuzískání československého občanství se Gerta vrací do Brna, v němž prožívá další bouřlivé události druhé poloviny dvacátého století.

Skvělý román, který ukazuje válku a poválečnou dobu zase trochu jinak. Z příběhu mě mrazilo, bylo mi smutno, cítila jsem beznaděj a strach, lítost. A zažila pár světlých okamžiků. A jsem ráda, že jsem si to přečetla, protože takhle to opravdu bylo a autorka to podle mého vylíčila úplně skvěle. A hrozně, hrozně čtivě. A ne naivně. A přečtěte si to! :)

Jak číst víc

18. února 2017 v 12:58 | Sakay
Často mi kamarádi říkají, že sice čtou rádi, baví je to, ale nemají na to čas. Pokud máte dobrou knihu, která vás hodně baví, tak to možná ani nebude takový problém. Horší je to třeba s povinnou četbou, že :D Tak se podíváme, jak číst víc (povinně i dobrovolně:)

ČTĚTE VŠUDE
aneb MĚJTE KNIHU VŠUDE S SEBOU. Ikdyž si myslíte, že budete pořád něčím zaměstnaní, ve škole, v autobuse s kamarády, na zastávce... Nikdy nevíte, kdy zrovna budete mít volnou chvilku. Cestování autem, přestávky ve škole, čekání na odpoledku, rodinné oslavy...vždy se najde chvíle, kdy se budete nudit a právě za knížku v tašce budete rádi :-)

Booktubers

17. února 2017 v 14:15 | Sakay
Sledování youtuberů - booktuberů mě hrozně baví, a proto se teď o ně s vámi podělím! :-)

1. ARIEL BISSETT
Holka z Kanady, která se nejdřív za školou a pak za přítelem odstěhovala do Británie. Byla mi neskutečně sympatick už od prvního videa a dokonce vydala i makou knížku (tak třeba si ji jednou přečtu). Píše i blog, na který se můžete podívat TADY. Ve videích mluví o spoustě zajímavých věcech, pro mě rozhodně booktuberka číslo 1!


2. HAILEY IN BOOKLAND
Mladá slečna, která mě neskutečně baví. Angličtině určitě budete rozumět, nemusíte se vůbec bát. Točí tak hlavně přím o knížkách, které četla, bookshelf tours a tak dále. Jednou mluvila o knížce, která vypadala úplně skvěle, ale nenašla jsem ji v češtině. Možná si ji pořídím v originále, uvidíme... :-)


3. polandbananasBOOKS
Holka, která asi moc lidem nesedne :D Jo, je úplně praštěná. Jako ÚPLNĚ praštěná. I tak to ale můžete zkusit a třeba si ji zamilujete, videa rozhodně točí zajímavá :-)Sleduješ nějaké jiné? Určitě napiš do komentářů! :)

Tip na rychločtení

12. února 2017 v 14:15 | Sakay
Ne každého čtení baví a třeba už vůbec ne, když se mu do ruky dostane kniha s několika sty stran. Například mě vždycky baví, když si čtu, pak si knihu založím a podívám se, jak už jsem daleko :D super pocit, když vidim, jak se posunuju.
Dala jsem si za úkol každý den přečíst alespoň 50 stran a napadl mě super trik, jak se k tomu opravdu dokopat. (Včera jsem díky tomu dočetla všech 200 stran :D)

Jednoduše si uděláte záložky např. po deseti stránkách. Nebo místo záložek použijte čokoládu, kterou si pak za odměnu budete moct sníst O:-) Na mě to tedy funguje a čtu tak o něco víc.
Jestli máte nějaké svoje triky, jak víc číst, určitě jimi přispějte dolů do komentářů :-)

Tak padne náš svět (Megan Crewe)

12. února 2017 v 11:34 | Sakay
První kniha dystopické trilogie.

Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví...
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.

Mischling - Affinity Konar

11. února 2017 v 17:42 | Sakay
Staša a Perla jsou sestry, dvojčata. Společně s matkou a dědečkem se v transportu dostanou do Osvětimi a dívky, které jsou si fyzicky k nerozeznání podobné, zaujmou nechvalně proslulého doktora Mengeleho, anděla smrti, který si v táboře vybudoval lidské zoo… Román je napsaný s nezvyklou lyrickou a psychologickou intenzitou, zajímavý je nejen tím, že o tomto tématu existuje téměř výlučně jen literatura faktu, ale hlavně tím, že příběh je vyprávěn očima mladých dívek.

Nečekejte, že budete číst podrobné pitvy, zrůdnosti, které Mengele dělal. Samozřejmě toho knížka není ušetřena, ale něco je vyprávěno trochu "naivně" právě z pohledu dvou dívek, dvojčat Stašy a Perly. Ve vyprávění se střídají a je to vážně hodně, hodně zajímavé. Pokud se vám tato tématika vyloženě nehnusí, knížku moc doporučuju, spoustu se toho dozvíte a dobře si představíte podmínky, ve kterých žili. Vyvolá to ve vás takový ten zvláštní pocit. Já jsem to přečetla za pár dní, bavilo mě to a zajímalo, jak to nakonec dopadne...

Jak si levně zaplnit knihovnu

2. února 2017 v 11:58 | Sakay
Čusík!
Knížky jsou čím dál tím dražší a upřímně, kdo by chtěl dát třeba i 500Kč za jednu knížku, když by se za stejnou cenu daly sehnat i tři? :)

1. LEVNÉ KNIHY
Já jsem je objevila asi dva roky zpátky. Sehnala jsem tam asi za 30Kč Erebos a pak spoustu knížek do povinné četby. Taky tam mají snad všechny knihy od Gavaldy, kterou čte mamka, taky maximálně do stovky. Je to fakt skvělý obchod a dá se tam toho objevit hodně (včetně knížek odborných, cestopisných apod.).
(a samozřejmě jsou knihy nové, není to antik:)

Výsledek obrázku pro levné knihy

2. KNIHOVNA
Tento bod je tady jen aby se neřeklo :D Samozřejmě nejčastější místo, kam si knížky zajdete půjčit.

3. DATABAZEKNIH.CZ
Nejvíc úžasná stránka! Lidé tam kupují/prodávají knihy od sebe navzájem a já už jich tam koupila i prodala fakt hodně. Vždycky jsem hrozně moc ušetřila - z původních 400Kč klidně na 180Kč :) Díky hodnocení ostatních uživatelů se taky nemusíte bát podvodů, je to podle mě dobře ošetřené. (+ dají se tu prodávat i učebnice)

Související obrázek

4. E-KNIHY
Pokud máte čtečku, jste taky hezky za vodou. Spousta knížek se dá stáhnout i zdarma (ulozto.cz) nebo za mnohem menší cenu, než by stála knížka papírová. Joo, sice všichni máme radši ty papírové, ale tohle je skvělý způsob, jak ušetřit třeba za 6-dílné série :D

5. KAMARÁDI
Nejlepší je půjčit si knížku, kterou vám rovnou doporučí kamarád :) Můžete tak přečíst klidně celou jeho knihovnu a nemusíte si dlouho nic kupovat :D Anebo si koupit jen ty, které vás nakonec nejvíc bavily!

6. ANTIKVARIÁT
U nás doma bohužel dobrý antikvariát není, takže moc knížek se tam sehnat nedá. Ale jinak super možnost! (A bezvadnej je např. v Liberci - Fryč?)

Snad jsem vám dala alespoň pár zajímavých rad, pokud třeba něco z toho neznáte. A budu moc ráda za jakékoliv vaše tipy navíc! :)

Čtenářská výzva

30. ledna 2017 v 21:52 | Sakay

Čtenářské výzvy na databazeknih a tak jsou podle mě skvělé! Ale když nad tím přemýšlím, asi se mi moc nechce je tak úplně plnit... Takže bych ráda vymyslela nějakou alternativu.

Čtu moc ráda. Čtenářské komunity jsou všude a já ráda sleduju lidi např. na youtube - dooost mě baví sledovat ostatní, jaké knížky je zaujaly a jaké třeba vůbec ne. Booktubeři, žejo :D Miluju i videa typu bookshelf tour, hauls a tak dále...
Myslím si, že je to prostě úžasný koníček, který tě o mnoho obohatí. O tom by ale mohl vznikout samostatný dluhatánský článek, takže zpět ke Čtenářské výzvě :-)

Moje čtenářská výzva:
  • přečíst minimálně 2 knihy měsíčně
  • číst alespoň pár stránek každý den
  • sledovat novinky a něco si z nich za čas přečíst
  • psát více knížních článků
a jeden bod zvlášť:
  • bookmeeting - ať už s kamarádkou nebo někam mezi cizí lidi, prostě zúčastnit se zajímavé diskuze o knihách O:-) (protože jsem na ničem takovém nikdy nebyla a přijde mi to fákt huuustý!)


Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)Mischling (Affinity Konar)
Tak padne náš svět (Megan Crewe)
do školy: Křest svatého Vladimíra (K. H. Borovský)Do školy: Oživené hroby (Karel Sabina), Hordubal, (Karel Čapek)Vyhnání Gerty Schnirch (Kateřina Tučková)
Do školy: Povětroň, Obyčejný život (Karel Čapek)
Babička (B. Němcová)


Povídky malostranské (J. Neruda), Kalibův zločin (K. V. Rais)


Návrat z nicoty - Martin Pistorius

Populární knižní série, které jsem nečetla

29. ledna 2017 v 23:20 | Sakay
Harry Potter (J. K. Rowling)
Jo... fakt že jo, nečetla jsem Harryho Pottera. Asi nejslavnější příběh, který četli všichni mí kamarádi (i ti, kteří normálně nečtou). Ale abych se přiznala (temné svědomí), mě to moc neláká :D Filmy byly samozřejmě skvělý a to mi asi stačí. Prozatím. :-)

Výsledek obrázku pro harry potter knihy

Pán prstenů (J. R. R. Tolkien)
Za to se až stydím..(ne, kecám:D)... Myslím, že to musí být skvělý knihy! Četla jsem Hobita a ten se mi moc líbil, takže nepřipadá v úvahu, že bych Pána prstenů vynechala :-) Brzo se do něj pustím a určitě čekejte recenze. A jestli jste to někdo už četl, budu ráda za váš názor, jak se vám to líbilo!

Výsledek obrázku pro the lord of the rings tolkien series

50 odstínů šedi (E. L. James)
Tato knižní série mě VŮBEC neláká. A myslím si, že se svět rozdělil na ty, kteří to milují a kteří nenávidí. Já se beru za takový střed, kterýmu je to sice jedno, ale nikdy...nikdy to nechci číst :D (no prostě mi to přijde jako blbost)

Výsledek obrázku pro 50 odstínů šedi knihy

Selekce (Kiera Cass)
Zní to jako pohádkový příběh boje o srdce prince. Což vypadá, že se mi to v mém věku už líbit nebude. Hlavně ale díky tomu, jak o této sérii všichni mluví, jsem hrozně zvědavá a chci si to přečíst! Našla jsem, že je 7 dílů, je to pravda?? To mě totiž zase trochu odradilo :D I tak tomu ale chci dát šanci.

Výsledek obrázku pro selekce kiera cass

Upíří deníky (J. L. Smith)
Přišlo to po Stmívání... a protože Stmívání miluju... tohle mi přišlo (pardon) příšerný :D Ze seriálu jsem něco málo viděla a ani ten se mi nelíbil. Z knih jsem četla jen tu první a bylo to dost o ničem. Navíc mě odradilo, kolik to má dílů...!

Výsledek obrázku pro upíří deníky knihy

Throne of Glass (Sarah J. Maas)
Hlavní hrdinka Celaena Sardothien je nejznámější a nejobávanější zabijákem, nájemnou vražedkyní v celé zemi. Proto si vysloužila ,,přezdívku" Adarlanský zabiják.
Někdo ji zradil a proto byla už před celým rokem zajata a zavřeli ji do solných dolů v Endovieru. Dolů, ve kterých nikdo nepřežije více jak několik měsíců...
Fákt hustý! Už tohle mi přijde super a hlavně o tom mluví snad všechny booktuberky, i starší než já :) Takže na to se moc těšim a snad si to brzo přečtu! (6 dílů, poslední ještě nevydaný)

Výsledek obrázku pro skleněný trůn


Okamžiky štěstí

29. ledna 2017 v 14:50 | Sakay

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.

Veselá i smutná, upřímná knížka vyprávěná z jedné strany Veronikou a z druhé jejím bráchou Jáchymem. Já začala Jáchymem :-) Moc se mi kniha líbila, vůbec nechci prozrazovat, o čem bude. Ale v podstatě budete hledat okamžiky štěstí v životě takovém, jaký je nebo jaký může být.
Může to být dárek jakékoliv generaci, všem se bude líbit. A já moc a moc doporučuju, hodně pěkné a příjemné čtení :-)

Jestli zůstanu

18. ledna 2017 v 21:55 | Sakay
Výsledek obrázku pro jestli zůstanu
Jestli zůstanu je kniha s vynikajícím námětem. Mia má úžasnou rodinu, malého brášku, přítele a hraje úžasně na violoncello. Jednoho dne má ale celá její rodina, včetně ní, ošklivou autonehodu. Mia se probouzí, ale zjišťuje, že je mimo veškeré dění, vidí své mrtvé rodiče a poté i své tělo. Je duchem, který se má rozhodnout, jestli svět opustí, nebo jestli zůstane.

Právě kvůli tomuto zajímavému námětu jsem si knihu chtěla přečíst. Bohužel jsem byla ale hodně zklamaná. Jako by to snad ani nepsal spisovatel, ale amatér. "Na zemi vidím něco jako květák... jsou to kusy mozku mého otce." Rlly??? A nejde jen o to, jak nečtivě to bylo napsané, ale i jaké fráze a ...... ani se mi to nechce rozebírat, byl to prostě shit :D Čekala jsem aspoň trochu filozofie, když už stojí před tak těžkou volbou, ale vůbec. Jen v mezikapitolách vzpomíná na svůj život a zážitky, které (se omlouvám) jsou ale fakt úplně bezvýznamný (alespoň skrze ten příběh a to její rozhodnutí) a divný. Prostě se mi to nelíbilo ani z té stránky, jak to bylo napsané, ani skrze ten příběh. Autorka neměla žádný originální nápad. Pak už jsem i přeskakovala řádky a četla to fakt jen tak zběžně, abych to aspoň dočetla...

Četl jste někdo? Nebo viděl film? Ten je možná lepší :D

Databazeknih

14. ledna 2017 v 19:16 | Sakay
Super stránka, kde si můžete za levno koupit od ostatních uživatelů knížky. Já jsem jich tam koupila i prodala už dost a neměla jsem ještě žádný problém :-) Kdo by se chtěl podívat, co prodávám, mrkněte na můj profil: http://www.databazeknih.cz/uzivatele/sakay-65082

Místo pro tajnosti

14. ledna 2017 v 19:14 | Sakay
Výsledek obrázku pro místo pro tajnostiV areálu soukromé dívčí střední školy v Dublinu bylo nalezeno tělo chlapce. Vraha se vypátrat nepodařilo. O rok později se na nástěnce ve škole objevuje fotka oběti s anonymním vzkazem: Vím, kdo ho zabil. Dostává se do rukou mladého detektiva Stephena Morana, který ji chápe jako příležitost vydobýt si místo na vysněném oddělení vražd. Spolu s kontroverzní policistkou Conwayovou znovu otevírají případ a při vyšetřování odkrývají nitky příběhu, který před rokem zůstal utajen. V kulisách staré internátní školy v Dublinu vedené řádovými sestrami číhá na každém kroku temno a je zjevné, že několik studentek nemá z různých důvodů zájem říkat pravdu. Svět dospívajících dívek se ukazuje být tajemnějším a nebezpečnějším, než si oba detektivové uměli představit.
Místo pro tajností je napínavý a vzrušující příběh o přátelství a věrnosti, krutosti dívčího kolektivu a touze vzepřít se uniformitě.

Nejlepší knihy za rok 2016

31. prosince 2016 v 16:44 | Sakay

Co si chci přečíst I.

16. října 2016 v 11:47 | Sakay
1. SOVA - Samuel Bjork
V podivném hnízdě ze sovího peří je nalezeno tělo sedmnáctileté dívky. Bizarním případem se začíná zabývat zkušený detektiv Holger Munch. Pro nedostatek stop se však dostane do mrtvého bodu, dokud oddělení vražd nekontaktuje záhadný hacker. Ten jim pošle nahrávku, ve které se mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt. A pátrání se opět roztočí na plné obrátky.

Obálka titulu Sova

Recenze: Roztomilé malé lhářky

19. srpna 2016 v 11:08 | Sakay

Remarque - Čas žít, čas umírat

9. srpna 2016 v 17:37 | Sakay

Stála před ním. Mlha se jí věšela do vlasů, ve kterých se třpytilo slabé světlo. Třpytilo se jí na vlasech, a měla obličej zvlhlý mlhou jako ovoce. Bylo mu náhle těžko odejít, přetrhnout tkanivo z něhy, slasti, ticha a vzrušení, které se tak neočekávaně rozprostřelo nad jejich večerem, a vrátit se do zápachu a vtipů kasáren, do bezútěšného čekání a hloubání o budoucnosti.

Moji 3 nejoblíbenější spisovatelé

19. července 2016 v 20:43 | Sakay
Je to irská spisovatelka, která vyniká v psychologických, napínavých detektivkách. Všechny příběhy se odehrávají v okolí Dublinu. Zatím napsala 5 knih: V lesích, Na Věrnosti, Podoba, Ztracený přístav a Místo pro tajnosti. Kromě té poslední jsem četla všechny a teda... fakt bomba! Příběhy byly neuvěřitelně poutavé, zajímavé a napínavé! Postavy si člověk skvěle představí a hned se do nich vžije. Po přečtení jsem měla pocit, jako bych se s těmi lidmi opravdu znala.
Tana French dokáže zapůsobit na lidskou psychiku a během čtení se u vás vystřídá spousta pocitů. Při poslední knížce jsem se dokonce fakt bála (:D). Co mi taky přijde zajímavé, je to, že hlavní postavy jsou reálné. Tím mám na mysli, že prostě nejsou dokonalé, a tak to má být. Jsou lidské.
Ať už detektivky rádi máte nebo ne, určitě doporučuju. Jako první si můžete vybrat třeba v Lesích nebo Podoba (podle mě nejlepší:).
*moje nedávná recenze na Ztracený přístav
Nemůžu ji vynechat. A povídání bude krátké - prostě umí psát, co si budeme říkat :D Hodně lidí určitě četlo Stmívání, takže mi to potvrdí. K této knížce/knihám jsem se vracela častokrát a vždycky jsem je přečetla hrozně rychle. Další jsem četla knihu Hostitel a je to jedna z mých vůbec nejoblíbenějších!
Také americká spisovatelka. Oblíbila jsem si ji už jako malá. Četla jsem od ní třídílnou sérii Mrazení a bylo to. Pak jsem četla ještě asi 2 další, ale tyhle 3 byly nejlepší. Je to takové fantasy, trochu i zamilované, ale nepřecukrované. Holčičku jako malou kousne vlk a ikdyž přežije zranění i s šílenými horečkami, k vlkům ji to pak pořád táhne a nebojí se jich. Navíc každé léto potkává kluka s žlutýma očima... No víte co, přečtěte si to :D Bude se vám to líbit (vlastně...asi si to přečtu znovu:D).


*+ CASSANDA CLARE, znáte? Nástroje smrti jsou prostě boží!

Recenze: Ztracený přístav

2. července 2016 v 21:12 | Sakay
Ztracený přístav - Tana French

Obálka titulu Ztracený přístavV nedostavěném a jen z části obydleném satelitním městečku za Dublinem dojde k vraždě dvou dětí a jejich otce. Matka je převezena na intenzivní péči a bojuje o život. Případu se ujímá Dělovka Kennedy, vyšetřovatelské eso dublinského oddělení vražd. Zprvu se spolu se svým mladším parťákem Richiem domnívají, že případ je jasný: Pat Spain se stal obětí hospodářské krize, takže zabil svoje děti, pokusil se zabít i svou ženu Jenny a nakonec spáchal sebevraždu. Je tu však až příliš mnoho nevysvětlitelných okolností a stopy vedou dvěma směry zároveň. Navíc se ke slovu hlásí i Dělovkův soukromý život. Jeho sestra Dina, která se o případu dozví ze zpráv, začíná mít opět psychické problémy a vzkřísí něco, o čem se Dělovka domníval, že to má pevně pod kontrolou - něco, co se v těch končinách jednoho léta přihodilo jejich rodině, když byli ještě děti...

Knihy, které mne rozplakaly

26. června 2016 v 15:40 | Sakay
Hostitel od Stephenie Meyerové (Twilight...). Už ani nevím, jaká část této knížky mě rozplakala. Pamatuju si ale, že ano. Je to úžasná kniha, jedna z mých nejoblíbenějších. Jestli jste někdo četl a pak viděl film - taky se vám tak strašně nelíbil? Ve filmu to vypadá jako nějaká romantická lovestory a vůbec tam nebyl vztah Poutnice a Melanie!!!
 
 

ReklamaDelta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia