Říjen 2018

Dočteno: Šelma

26. října 2018 v 10:58 | Sakay |  ČTU
ŠELMA - Andrew Mayne
Profesor bioinformatiky, Theo Cray, je zadržen jako podezřelý z vraždy své studentky. Brzy je ale propuštěn a případ je uzavřen jako napadení medvědem. Theo v tom ale spíše než zvíře vidí člověka. Policie mu odmítá věřit, a tak začne pátrat na vlastní pěst a záhy se dostane na stopu opravdu velkému zabijákovi...

Velmi, velmi čtivý thriller. Sympatický, neobvyklý vyšetřovatel postupně odhaluje víc a víc a dává případu úplně jiný rozměr - doslova. Hledá vzorec vražd a snaží se zabijákovi dostat pod kůži, snaží se ho poznat a najít. Od začátku do konce se v knize něco děje a je to čím dál napínavější.
Co jediné mi trochu vadilo, byla až taková dokonalost vývoje událostí. A potom samotný závěr, který bych osobně čekala trošku delší, vůbec bych se nebála to natáhnout.
Nakonec tedy Šelmu hodnotím jako skvělý napínavý thriller, při kterém si parádně odpočinete (právě díky kratším kapitolám a rychlému spádu událostí) a ráda doporučuju dál! :)

Výsledek obrázku pro šelma mayne



Chystám se číst

19. října 2018 v 15:00 | Sakay |  ČTU
Výsledek obrázku pro šelma andrew mayne

ŠELMA - Andrew Mayne

"Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Tho je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho."
kosmas.cz
Novinka, na které mě láká úplně všechno a podle recenzí by mě to nemělo vůbec zklamat! Šelma, lesy, vrah a místo klasického detektiva profesor bioinformatiky! Parádní změna oproti všem minulým detektivům, kteří měli problémy s pitím :-) Kdo jste četl, určitě dejte vědět vaše dojmy!



Série Pána prstenů

18. října 2018 v 22:57 | Sakay |  ČTU
Aiya!
O prázdninách jsem začala číst první díl Pána prstenů a včera jsem dočetla třetí, poslední. Tím to ale nekončí, juchu!
No jo, mám na mysli všechny Tolkienovy dodatky - Silmarillion, Húrinovy děti, Nedokončené příběhy a spousta dalších.
A jak se mi Pán prstenů líbil? Líbil!! Kromě skvěle vymyšleného a čtivého příběhu mě naprosto dostala sama Středozem a její dějiny. To je vážně... neuvěřitelný... Tolkien vymyslel několik jazyků, dopodrobna je popsal (např. i s přízvukem, aby jsme to správně vyslovovali), sepsal dlouhé rodokmeny trpaslíků, hobitů, historii celé země... Neuvěřitelný! Vážně, má můj obdiv :-) Udělal z toho nesmrtelné dílo.

Související obrázek

Kdo knížky četl, ozvěte se mi do komentářů! Taky vás to celé tak dostalo? Taky se chcete naučit elfštinu? :D Začnu zatím s trpasličími runami...

Jo a... mějte se krásně!

Doporučuju: Detektivka

1. října 2018 v 16:16 | Sakay |  ČTU
Řekni lituji - Michael Robotham

Parádní detektivka, která vás udrží v napětí od začátku do konce. Hlavní postavou není detektiv, ale klinický psycholog O'Loughlin asistující u případu. Nahlíží na vše jinak a všímá si neobvyklých situací, pohledů, důkazů a to mi přišlo strašně super! V příběhu se pátrá po dvou dívkách, které zmizely a nikdo si není jistý, jestli žijí nebo ne. Zároveň, o tři roky později, se stane brutální vražda dvou lidí v domě, kde dříve jedna z dívek bydlela. A v zamrzlém jezeře policie objeví tělo mladé ženy! Máme tu velké pátrání, kdy od začátku z deníkových zápisků víme, že dívky byly uneseny, ale stále žijí a jsou někde drženy! Psycholog Joseph O'Loughlin se správně domnívá, že dívky jsou naživu, musí ale přesvědčit i policii a dostat se vrahovi do mysli...

Tenhle spisovatel ví, jak se vám dostat pod kůži, jak vás nutit číst pořád dál a jaká podezření vám nabídnout. Parádní knížka, kterou chci jen a jen vychválit a doporučit dál! (Navíc ji seženete i v levných knihách a ušetříte:)

Výsledek obrázku pro řekni lituji


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia