Září 2018

Odpočívám, odpočívám...

30. září 2018 v 14:31 | Sakay |  Píšu
Joo podzim!
Už jste unavení ze školy? Já sice ještě ne, ale brzo budu, a tak bych se chtěla krátce podělit o tři nápady, jak si třeba i "kreativně" odpočinout.

Jeden druh odpočinku je od fyzické námahy - lehneme si na postel a máme sílu už jen na válení. Něco jiného je ale odpočinek psychický a když zrovna nemáme prostor pro procházky přírodou, jakou činnost vybrat doma?
Ne vždycky se chci jen rozvalit a pustit si seriál, a tak vymýšlím, co všechno u toho můžu dělat. Něco, na co se nemusím příliš soustředit, u čeho si odpočinu a zároveň něco vytvořím. Takový "lenivější" koníček :-) a to třeba - pletení náramků. Jednoduché vzory zpaměti nebo podle návodů na pinterestu. Takhle jsem zkoukla celou sérii seriálu a vytvořila spoustu dárků kamarádům :D.
Poslední dobou si ale k seriálu beru spíš skicák a úplně random si začnu něco črtat - zahradu, geometrické vzory, chatu v lese... - a pak vezmu vodovky a stejně ledabyle si to začnu vybarvovat jako omalovánky. Musim říct, že to mě teda hodně chytlo a maluju si teď takhle každý den.
A poslední činnost, kterou nemůžu vynechat, samozřejmě, je čtení. No joo...!! Takže určitě přihodím článek s doporučenými knížkami :-)

Viditelná temnota - W. Styron

30. září 2018 v 14:12 | Sakay |  ČTU
"Kniha popisuje události od jeho cesty do Paříže v roce 1985, kdy se začal jeho stav povážlivě zhoršovat, a formou koláže zážitků, sebereflexí, spekulací a reportážního líčení odhaluje příčiny a důsledky deprese, poukazuje na roli této nemoci v životě jiných spisovatelů (Camus, Levi, Gary) a osobností, a vůbec otevírá mnohá do té doby spíše přehlížená témata spojená s depresí."

Velmi dobrá, krátká knížka o temnotě deprese z autorovy vlastní zkušenosti. O čem píše? - především zmiňuje to, že depresi těžko pochopí někdo, kdo ji nezažil. Popisuje ji jako velmi bolestný stav těla i mysli. V té době se depresí ještě tolik nezabývali a tedy se obecně ani nebrala jako něco vážného, co je vůbec potřeba léčit.

Doporučila bych ji všem, které toto téma zajímá. Lidem, které deprese trápí nebo trápí jejich kamarády, rodinu. Styron objektivně popisuje své stavy, rozebírá sám sebe a mě osobně toho hodně předal. Doporučuju tedy dál! :)Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia