Srpen 2018

Stranger things

24. srpna 2018 v 12:14 | Sakay |  Sleduju
Stranger things, seriál prvně uvedený v roce 2016, od bratrů Dufferových. Asi tak deset tisíc let a týden k tomu mě všichni přemlouvali, ať si to konečně pustím, tak tedy hlásím: zhlédnuto!

Výsledek obrázku pro stranger things

Jsme v 80. letech a hlavními hrdiny je partička 4 kamarádů. Kluci společně tráví všechen svůj volný čas, ve sklepě hrajou dračí doupě a jiné (super) hry. Jednou večer se ale jeden z nich, Will, nevrátí domů. Ztratí se, úplně se se po něm slehne zem! Místní šerif po Willovi začne pátrat a stejně tak i kluci z jejich party. Místo na Willa ale v lese narazí na zvláštní holku s vytetovanou jedenáctkou na zápěstí, Eleven... a začnou se dít neuvěřitelné (a neuvěřitelně nebezpečné) věci!

Co se mi hned líbilo a musím zmínit jako první, jsou ta 80. léta! Kluci si volali vysílačkami, jezdili všude na kole, scházeli se ve sklepě, celá ta atmosféra byla naprosto boží (včetně oblečení!). Herecké obsazení bylo dokonalé a okamžitě jsem si zamilovala 2 postavy: šerifa - naprosto odhodlanej, dobráckej chlap, kterej se vám nebude snažit se zalíbit, ale stejně ho budete milovat - a Dustina - protože to je kluk s kudrnatýma vlasama a bez předních zubů, díky kterým je děsně roztomilej!!

Související obrázek

A samozřejmě příběh - pěkný. Fakt pěkný. Zmizení, záhady, nadpřirozené schopnosti, skvělé napětí. Jako byste se vy sami ocitli uprostřed napínavé hry. Celý příběh propojuje hlavně veliké přátelství a o to víc vás to bude bavit. A samozřejmě se nebudete o hlavní hrdiny celou dobu jen bát, protože každou chvíli přijde nějaký vtípek nebo legrační scéna a tak si u seriálu hezky odpočinete.

Takže jo, za mě dobrý!

Související obrázekHadrový panák - Daniel Cole

19. srpna 2018 v 12:24 | Sakay |  ČTU
Obětí, tedy spíše obětmi, je tělo sešité z šesti různých mrtvol. K tomu se navíc objeví seznam dalších lidí, kteří mají zemřít a posledním z nich je i detektiv Wolf.

Námět? Parádní! Knížka mě tím hned zaujala, ale to je bohužel to jediné. Pro někoho jako já, kdo miluje detektivky nejvíc ze všech žánrů, to bylo zklamání. A proč?

Co se mi nelíbilo - žádná psychologie postav! Vůbec se jim nedostaneme do hlavy a tedy si je ani pořádně nedokážeme představit a do příběhu se vžít. To je důležité v jakýchkoli žánrech. Konkrétně v detektivkách je potom důležité seznámit se někde v knize se skrytým zločincem - a to dřív, než v poslední kapitole! Jak jinak můžeme být u čtení taky trochu akční a hledat podezřelé?? To byl další mínus této knihy. Jako by ji autor psal hrozně zmateně! A navíc to vše vygradovalo asi tak ve dvou kapitolách v poslední čtvrtině knihy, kdy už tedy člověk mohl hádat, kdo je vrah.
Mimo jiné se mi vůbec nelíbilo vysvětlení propojení všech těch vražd. Vlastně... aniž bych něco spoilerovala, byl ten konec docela slabý.
A ještě jedna věc - pěkně mě zklamal hlavní detektiv Wolf. Z toho mála pozorovaného chování na mě působil akorát jako troska, která se zhroutila už v první části knihy (a bohužel jsem si nedokázala ani představit, jak asi vypadá). Nevadí mi, když je hlavní postava nesympatická, když má nějaké problémy nebo se čas od času sesune až na dno, ale musí mít nějakou kuráž a odvahu a zajímavou osobnost, která mě bude bavit. Wolf mě bohužel nebavil, a to má tak super jméno!!

Nepopírám, že je těžké sepsat dobrou detektivku, promyslet všechny zápletky a tahy jak detektivů, tak zločinců, ale o to víc se podle mě pozná dobrý spisovatel (znovu doporučuju Tanu French, samozřejmě:).

Výsledek obrázku pro hadrový panák

Aach, teď mě mrzí, že jsem to tak zkritizovala, ale co už :D Víte, co mě ale vadí asi nejvíc? Ty vychvalující obálky, který slouží jenom k tomu, aby se to prodávalo!! "Nejočekávánější detektivka roku", "Bestseller v blabla", "Stephen King: Je to ohromné!" !!!!! Kdyby to aspoň nebylo tak vychvalované, když není za co! :D

tak jo, končim. mějte se báječně a snad vás článek nenadzvedl ze židle... pamatujte... je to jen můj názor (a taky je spousta jiných super knih! :D)


Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - J. R. R. Tolkien

15. srpna 2018 v 10:36 | Sakay |  ČTU
Jen za několik málo dní jsem přečetla celou knihu a teda... páni... vůbec jsem nečekala, že by mě to mohlo tak bavit! Filmy Pána prstenů mě nikdy příliš nebavily, než vyšel Hobit. Ten se mi od začátku strašně líbil! Hned jsem si po filmech přečetla knížku a nezklamala mě ani ta, a tak jsem se tedy vrhla i do trilogie Pána prstenů.

V porovnání s Hobitem je Pán prstenů akčnější a dynamičtější. Na druhou stranu je ale těžší se v něm zorientovat, co se týče všech jmen a postav. A vlastně i trošku co se týče zápletek a tajemství určitých postav. Nic z toho vás ale nedokáže odradit! :D Je to vážně čtivé a mě to moc bavilo, jak styl vyprávění, tak popisy světa Středozemě, hobitů, elfů, čarodějů... Rozhodně si pořídím i další díly a trilogii si ráda dočtu celou.


Výsledek obrázku pro pána prstenu kniha

Pán stínů - Cassandra Clare

8. srpna 2018 v 11:42 | Sakay |  ČTU
Pán stínů je druhý díl série Temné lsti od autorky Nástrojů smrti - Cassandry Clare. První díl Paní půlnoci jsem četla minulý rok a píšu o ní tady. Na další díl jsem se těšila a vůbec mě nezklamal! Přečetla jsem ho ale až moc rychle a už mi svět lovců stínů zase chybí a nemůžu se dočkat 3. dílu!

A krátce o knížce...
V tomto díle se seznámíme se spoustou dalších postav a jednou z nich je i Prokletý král. Velká část příběhu se tentokrát odehrává v říši sličného lidu, který zase o něco více poznáme a který nás nadchne i vyděsí. Kromě toho se také dozvíme více o rodině Blackthornů. Moc se mi líbí, jak se postavy vyvíjí a posouvají se, jak jsou dynamické. A stejně tak vztahy, které se prohlubují, vznikají i zanikají. Někdy i mezi postavami, u kterých bychom to vůbec nečekali!
Příběh prozrazovat nechci (také pro ty, kteří třeba ještě nečetli ani první díl), a tak vám jen souhrně povím: panebože!! Hrozně mě baví všechny ty dějové linie, které se tu rozvíjí! Sledujeme tu Emmu s Juliánem, Cristinu, Marka, Kierana, Diega, Kita a spoustu dalších zajímavých postav, sledujeme ničivou sílu Prokletého krále, říši sličného lidu i svět lovců stínů, dopad Studeného míru i dopad ničivé lásky mezi dvěma lidmi, sledujeme boj a smrt, ale i láskyplné okamžiky... Prostě... Nebyla část, která by mě nebavila. Knížka mě opět vtáhla a neskutečně nadchla. Cassandru Clare já můžu jen doporučit :)

Výsledek obrázku pro pán stínů


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia