Červen 2018

Chladná hora - Charles Frazier

24. června 2018 v 11:11 | Sakay |  ČTU
Je válka severu proti jihu a do války jdou i muži z údolí Chladné hory. Opouštějí krásné místo, své ženy, svůj život. Stejně tak Inman opouští Adu, se kterou si toho ani nestihl tolik říct. Krásná dívka do města Chladné hory přijíždí se svým otcem až z Charlestonu a usazují se zde, protože zdejší nádherná příroda a čistý vzduch jenom prospějí léčení jejího otce. A i přesto, že s Inmanam stráví Ada jen pár chvil, slibuje mu, že na něj bude čekat. Představují si odloučení na několik měsíců, válka se ale protáhne do několika let a Inmanovi se stále nedaří se vrátit... Ada mezitím zůstane na celý statek sama a kolem navíc projíždí místní domobrana s Teaguem v čele, který zastřelí bez mrknutí oka každého zběha a ty, kteří mu pomohli.

Podle této knihy je natočen film Návrat do Cold Mountain, v hlavní roli s Nicole Kidman, Jude Law a Renée Zellweger. Je to jeden z mých absolutně nejoblíbenějších filmů a musím říct, že se mi líbil i více jak knížka. Nebyla špatná. Byly tam dlouhé vzpomínkové popisy krajiny Cold Mountain, krásné, ale chybělo mi tam asi více "dojemných" pasáží, které by zasáhly moje city, tak jako film :-)

Související obrázek

Trhlina - Jozef Karika

12. června 2018 v 16:29 | Sakay |  ČTU
Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi Jozefu Karikovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize Trhlina. Na jejích stránkách poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska - nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tribeč.

Nenazývala bych Trhlinu "strhujícím hororem". Jestli ji budete číst v noci, někde sami, budete se místy určitě bát. Jsou ale i děsivější knihy. Toto "svědectví" nebo jak příběh nazvat, je každopádně děsivé hlavně díky tomu, že je podloženo spoustou pravdivých faktů. Některým opravdu věřím, některým ne, to už záleží...
Stručně o ději - skupina 4 lidí se vydá v zimě na dvě noci do pohoří Tribeč na Slovensku, kde se během spousty let ztratila spousta lidí. Svědectví Jozefu Karikovi poté podává jeden z nich. Jde o zvláštní vyprávění, místy nelogické, jak parta putuje lesem, potkává malého chlapce, prochází opuštěnými osadami, je pronásledována zvláštním světlem... Jako by ke konci všichni zpanikařili, jako by je sledovala "tichá tma" a Tribeč si s nimi hrál. Připomnělo mi to trochu Záhadu Blair Witch. Až na to, že tady za těmi záhadami nikdo konkrétní (lépe řečeno "člověk") pravděpodobně nestojí. Jako by skupinka uvízla v časové trhlině...

Už během čtení jsem se rozhodla Tribeč navštívit, ale obávám se, že to napadlo každého, kdo knihu četl. Teď tam bude tolik lidí, že se žádné mizení a záhady dít určitě nebudou :D V každém případě můžu Trhlinu doporučit. Jediné, co se mi nelíbilo, byla sprostá slova a nespisovné výrazy, kterých je tam celkem dost - je to čerpáno z nahrávek, které Karika se svědkem pořídil během rozhovorů.

Výsledek obrázku pro trhlina

Sedmilhářky

12. června 2018 v 13:09 | Sakay |  Sleduju
Minisérie Sedmilhářky je adaptací stejnojmenné knižní předlohy spisovatelky Liane Moriarty, která obsadila první místo prestižního žebříčku bestsellerů New York Times. Temné komediální drama, v němž několik předních hollywoodských hvězd podává mimořádné herecké výkony, se odehrává v kalifornském městečku Monterey a začíná podezřelou vraždou na benefiční akci základní školy. Přestože totožnost oběti i pachatele zpočátku zůstává záhadou, vše nasvědčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajemství obklopující trojici matek - Madeline, extrovertní a živelnou ženu v domácnosti, která v srdci chová zášť vůči exmanželově nové mladší ženě Bonnie, instruktorce jógy se zenovým přístupem k životu; dále Madelininu nejlepší kamarádku Celeste, bývalou právničku žijící ve zdánlivě dokonalém manželství s mladším mužem a Jane, svobodnou matku s temnou minulostí, kterou Madeline a Celeste vezmou pod svá ochranná křídla.

Seriál byl srovnatelný s knížkou. Podobnosti jsou téměř identické - scény, promluvy, postavy... Zdánlivě se tam toho příliš nedělo a vše vygradovalo až na samém konci. Knížka i seriál jsou ale ideální k odpočinku s trochou napětí a musím říct, že mě nadchnul výběr hereček - Nicole Kidman, Shailene Woodley, Reese Witherspoon. Kdyby tam nebyly, možná bych se k seriálu ani nedostala :)

Související obrázek

The end of the f***ing world

6. června 2018 v 18:50 | Sakay |  Sleduju
Britský seriál o Jamesovi, který si myslí, že je psychopat, a o Alysse, kterou to doma už pěkně štve a myslí jen na to, jak vypadnout. James si mimochodem Alysse vyhlédne jako oběť, kterou by rád zabil. Ta mu navrhne, aby tátovi ukradli auto a zmizeli. Nějakým způsobem...spolu ti dva začnou chodit a během těch několika málo dílů spolu zažijou neuvěřitelný věci...

Parádní, krátký seriál (asi 8 dílů po 25minutách), který na blogu doporučovala Heaven, myslím? Hned jsem si ho pustila a za den ho měla zkouknutý. Britský humor, to je něco pro mě! Bavily mě už jen jejich konverzace, které se občas zdály až absurdní :)
V celém seriálu toho je ale mnohem víc, než by člověk čekal... Rozhodně doporučuju, nejen pro pobavení, ale i pro něco, co ve vás zůstane.

Související obrázek

Návraty... Josef Koudelka

6. června 2018 v 18:20 | Sakay |  Píšu
Nádherná výstava různých fotografií od Josefa Koudelky - z Československa, Španělska, Irska, Itálie, Bulharska, Izraele... fotografie lidí, míst, objektů, momentů v ulicích měst... Černobílé Návraty v umprum muzeu, určitě navštivte! Výstava trvá do září :)

Výsledek obrázku pro návraty koudelka

Výsledek obrázku pro návraty koudelka

Sedmilhářky - Liane Moriarty

6. června 2018 v 11:33 | Sakay |  ČTU
Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Horns (2013)

1. června 2018 v 14:19 | Sakay |  Sleduju
Igg Perrish chodí od malička s nádhernou rusovláskou Merrin Williamsovou. Ta je však nalezena zavražděna a hlavním podezřelým je právě Iggy. Nikdo mu nevěří, že to nebyl on a bohužel nemá ani žádný důkaz, protože si tu noc nepamatuje. Celé městečko ho nenávidí a co víc, jednoho dne se probudí a zjistí, že mu narostly podivné ďábelské rohy. Ty mají ale jednu výhodu - nutí každého, koho Iggy potká, povědět pravdu o svých největších neřestech a špatných myšlenkách. Dokáže tak Igg najít vraha?

Zajímavý příběh. Film dobře zahraný Danielem Radcliffem, díky kterému se mi na to koukalo ještě líp :-) Samotnou mě zajímalo rozuzlení příběhu a nebyla jsem vůbec zklamaná. Jedině bych vytkla délku (2h), některé části se až zbytečně natahovaly. Za mně takových 85%!

Související obrázek


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia