Duben 2018

Do jara s tou nejlepší náladou!

11. dubna 2018 v 13:52 | Sakay |  Píšu
Žádné jarní únavy, žádné stěžování, depky a smutné články! Je tu pravý, teplý, voňavý jaro, huráááá !!!A když už nás ta špatná nálada přepadne, dejme dohromady tipy, které ji zaženou.

Chtěli byste poslouchat veselé písničky, ale žádné vás nenapadají? Jedno slovo - spotify. Vyberete si zde svůj styl, náladu a playlist se už objeví sám. (Mimochodem super věc, když už fakt nevíš co, a tak si pustíš "coffee" songy, "rainy days", "winter break"...:)

Dalším mým ověřeným tipem je udělat si seznam toho, co musím/chci. Krásně si tak srovnám myšlenky a plány (a navíc miluju vytvářet takovéhle listy - inspiraci jak najdete třeba na pinterestu nebo youtube). Podle toho si pak rozvrhnu volný čas a hned je to lepší, když vím, CO vůbec budu dělat.

Malujte, tančete, čtěte oblíbené knížky, pijte kafe, pečte. běžte fotit! Cokoliv je vašim koníčkem, vrhněte se po hlavě na to!

Ehm, a další důležitý bod...ňamky... no ty prostě potřebujeme! Na mě už v lednici čeká tvarohový Míša...nebo Kuba? Nákup jídla mi přinese vždycky takovou radost :D

A co je ještě větší pohodka, než poslouchat písničky, plánovat volný čas a věnovat se svým koníčkům? Dělat to s někým! Ať už venku v parku, u vody, v kavárně nebo doma, nebuďte sami. Sdílejte všechny ty hezký chvíle, myšlenky a nápady, hudbu a dobroty. Podělte se o to. Neskutečně vás to obohatí a posune.

Walden aneb Život v lesích - Thoreau

2. dubna 2018 v 14:20 | Sakay |  ČTU
Americký filozof Henry David Thoreau ve své nejznámější knize líčí svůj dvouletý pobyt ve vlastnoručně postavené chatě na břehu jezera Walden, kde žil odloučeně od společnosti v nejužším kontaktu s okolní přírodou. Ze zkušeností vznikla sugestivní kontemplace nad vztahem člověka a přírody, nad smyslem lidského života a existence.

Jedna z absolutně nejzajímavějších knih, které se mi dostaly do rukou. A to díky dvěma lidem, z nichž jeden je Alexander Supertramp - dobrodruh, který možná až nevědomky změnil a posunul život mnoha lidem. Nám už ne osobně, alespoň ale skrze film Útěk do divočiny, který mimochodem moc doporučuju!

"Odešel jsem do lesů, protože jsem chtěl žít uvědoměle, postavit se čelem k základním skutečnostem života…"

Výsledek obrázku pro walden thoreau vydání

Walden je o přírodě, o prostém a plném a šťastném životě v lesích. O pravdě, o kráse světa, o lidech a o smyslu bytí :-)

Prozaik F. Scott Fitzgerald si roku 1938 v dopise své dceři posteskl, že si až po četbě Thoreaua uvědomil, co minul v životě, když z něj vynechal přírodu. Tato slova, domnívám se, znamenají více než pouhou lítost věhlasného autora příběhů z uspěchaného metropolitního života v jazzovém věku, když mu došlo, jak málo času strávil v lesích, na horách či na divoké vodě; v jeho slovech zaznívá i zklamání nad životem, který sám žil a o němž psal, nad hierarchií hodnot, kterou se řídil svět kolem něj i svět jeho literárních hrdinů. I Fitzgeraldův Gatsby mohl dojít k Thoreauovu závěru, že "na to, co potřebuje duše, není třeba peněz", ale pokud tomu tak bylo, přišlo jeho poznání už příliš pozdě.
Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia