Ledové sestry - S.K.Tremayne

25. března 2018 v 11:18 | Sakay |  ČTU
Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo - a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí - co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?


A moje hodnocení?
Knížka mě námětem velmi zaujala. Takový thriller s dvojčaty, kdy jedno je po smrti a nikdo neví, které zůstalo. Navíc se příběh odehrává na drsném ostrově v pobřežním domku, kolem dokola izolovaným temným mořem...

Knížka se čte fakt rychle. Ale bohužel nemůžu říct, že by mě vyloženě bavila. Konec byl naprosto parádní, to teda jo, jen je škoda, že stejně parádní nebyly i všechny předchozí stránky. Asi jsem čekala víc propracované postavy, víc nějaké jejich vnitřní myšlenky a pocity, trošku víc psycho :)
Každopádně, třeba pro mladší čtenáře podle mě ideální thriller, kratší, se skvělým vyvrcholením na konci. A 75% hodnocení na databázi celkem dobře odpovídá realitě :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 25. března 2018 v 20:32 | Reagovat

To mi nic neříká, no vypadá to dobře. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama