Únor 2018

O čem mluvím, když mluvím o běhání

21. února 2018 v 17:59 | Sakay |  ČTU
O čem mluvím, když mluvím o běhání je kniha od Haruki Murakamiho, známého japonského spisovatele, a je o...běhání. Což může znít trochu nudně, pokud navíc neběháte, že?

Mně tuhle knížku doporučilo spousta různých osob, kamarádka jako fanynka Murakamiho, kamarád, který totálně zkritizoval Norské dřevo nebo Kafku na pobřeží, youtuberka z Kanady... :) A každý měl asi svůj důvod, proč si to chtěl přečíst. Já se přiznám, že jsem jen hledala pasáže o spisovatelství.

Tahle kniha je totiž o píli, o vytrvalosti, kocentraci a přesně tak +plus talent navíc Murakami mluví i o spisovatelech. Je tomu věnovaná jedna dvě kapitolky a ty se mi opravdu líbily. Jinak jsem z knihy až tolik nadšená nebyla - což je pravděpodobně i tím, že jsem prostě jen měla velká očekávání. Každopádně každý si v této knize něco najde, někdo víc a někdo míň. Já sice míň...ale určitě mě to od Murakamiho neodradilo a pořád O čem mluvím, když mluvím o běhání hodnotím pozitivně.

Delší rozbor se ke knize vůbec nehodí, prostě si ji přečtěte, jestli cítíte, že vás to nějakým způsobem zaujalo :-) A pokud už ji máte přečtenou, rozhodně mě zajímá vás názor!

Agnes - Hannah Kent

19. února 2018 v 12:38 | Sakay |  ČTU
Tento příběh se odehrává na Islandu v 19. století a Agnes je žena, která je odsouzena za vraždu svého milence a pána. Odsouzena k trestu smrti stětím hlavy. A než k tomu dojde, je odvezena na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde počkala na popravu.

Výsledek obrázku pro agnes hannah kent


Knížku jsem si vybrala hlavně z toho důvodu, že se odehrává na Islandu, který mě naprosto fascinuje a doufám, že se na něj sama budu moct brzy podívat! A začít knihou nebyl vůbec špatný nápad :-) Dalo mi to takovou ucelenou představu o zdejším podnebí, krajině, drsné a krásné zemi. A co se týče samotného příběhu, opravdu mě to nadchlo. Vlastně si to musím přečíst ještě jednou, protože mi až teď dochází, že se potřebuju k některým věcem vrátit a víc "zapátrat". Není to tak jasné, jak by se mohlo zdát... Dobrá knížka, doporučuju, a čte se vážně rychle. Jen si musíte trošku zvyknout na názvy vesnic a měst v islandštině :D


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia