Prosinec 2017

Smootie v zimě

17. prosince 2017 v 10:50 | Sakay |  Smoothie
Co seženeš v zimě za ovoce - pomeranče, mandarinky, hrušky, citróny, kiwi, kaki, pomelo... a s čím to smíchat, aby to nebylo pořád stejné? Za pár korun seženeš pytle s mraženým ovocem - já mám doma jahody a lesní směs a hned mám na ta smoothie větší chuť :-) Pro zahuštění přidávám vločky nebo kousek banánu, můžete vzít klidně i jogurt, jen pak asi nezalévat vodou, ale mlékem.


Hruška, mandarinka, mražené jahody!
Nakonec jsem ještě přidala ovesné vločky a zalila to vodou, neskutečně dobrý!!

Jak...se soutředit?

6. prosince 2017 v 11:30 | Sakay
Nedokážu se vůbec soustředit. Tak jsem si uklidila stůl. Ale neodkážu přemýšlet a učit se. Vyvětrala jsem si. A asi bych šla ven, ale ne tady, šla bych doma. Do aspoň trochu hezký přírody. Škoda, že nikde kolem není les. Město mě unavuje. V hlavě mám dozvuky z Into the wild, geniální :)
Mám první dárky a jsem z nich nadšená! V hlavě mám další nápady. A těším se, až si seženu papír a všechno to zabalím, hezky, do hnědého papíru, ovážu je provázkem a ozdobím šiškami a větvičkami. Přivážu k tomu fotku a u toho všeho budu poslouchat hudbu a jíst první cukroví.
Jak se mám soustředit na učení? Potřebuju to!!!

Zvláštnosti booknerdů

4. prosince 2017 v 16:57 | Sakay |  Píšu
Mluví rychle.

Místo aby s vámi zašli do kina, na párty, nebo když už jste na té pláži, tak nedejbože do vody, radši si budou číst.

Když řeknou, že už jen dočtou poslední kapitolu...obvykle skončí až přečtenou knížkou.

Jsou schopni utratit většinu svých peněz jen za knížky. Které se pak hromadí, hromadí...knihovna přetéká...podlaha přetéká...je možné, že jste někde tam právě ztratili kamaráda.

Mít všechna rozdílná vydání jedné a té samé knížky... je normální.

Obvykle je jejich velikým snem napsat svou vlastní knížku. Obvykle se tak stane.

Pokud píšou kouzelným létajícím perem z Harryho Pottera... je to normální.

Přečíst patnáct knížek za měsíc je pořád ještě slabý, prosimtebe.

Zaspala jsem několik knižních let!!

4. prosince 2017 v 16:51 | Sakay |  ČTU
Zdravíčko, máte se?
Víte, jak jsem v minulém článku psala knížky, které mi leží na nočním stolku ještě nepřečtené...
Hrozně ráda koukám na booktubery a mimo jiná videa taky pravidelně natáčejí na téma "Nejlepší knihy za rok 2017", "Novinky za měsíc březen" a tak podobně... A já tak poslední dobou zjišťuju, že těch knížek je čím dál tím víc...všechny znám pod názvem...ale pořád ještě je nemám přečtené!! A to mě na jednu stranu tak naštvalo, že jsem se musela vrhnout alespoň na tento článek, který mě snad víc dokope a namotivuje, abych si ten čtenářský dluh splatila! :D
Hrozně bych si chtěla přečíst alespoň jednu popuární knížku od Jojo Moyes, potom chci zkusit Hunger games, Throne of glass, Sirotčinec slečny Pele..něco.., Mechanického prince, princeznu... a velkou spoustu dalších knížek, o kterých všichni mluví a všichni je četli (až na mě!). Takže tu jsou ty, které už mám doma, pak tyto v mojí hlavě, pak všechna povinná....áá nestíhám nic! :D

Stíháte vy číst knižní novinky? (mimochodem Praha tomu moc nepomáhá, protože pořád chodím kolem knihkupectví, kde jsou všechny nové knížky vystavené -_-)

Zajímavé knižní novinky

3. prosince 2017 v 16:28 | Sakay |  ČTU
Trhlina - Josef Karika
Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska - nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tríbeč.
Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď.


Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - Ladislav Zibura
Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou - tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.


Saturnin se vrací - Miroslav Macek
Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět! A s ním i další oblíbení hrdinové - laskavý dědeček s novým psím kamarádem Neronem, nesnesitelná teta Kateřina a její poučná přísloví, rozmazlený Milouš i filozofující doktor Vlach. Jaká překvapení si pro všechny připravil Saturnin tentokrát? A co na to podnikavý strýc František, nový manžel tety Kateřiny? Zažijte další nepředvídatelné léto u dědečka!


Zároveň tipy na dárky :-) Ziburu jsem už taťkovi koupila a docela přemýšlím i o Saturninovi, podle mě to bude zase stejná sranda! A o Trhlině jste už slyšeli? V knihkupectví mě zaujala obálka, ta je fakt suprová. Ale ještě nevím...jestli to bude tak strašidelné, jak to vypadá, tak by to mohlo stát za to.

Mimochodem konec roku se blíží, co vaše knižní výzvy? Já jsem spokojená i spokojená :D důvody shrnu na konci roku. A dejte vědět, jak jste na tom vy, co právě čtete, jak to stíháte/nestíháte? :-)

Zavalena četbou

3. prosince 2017 v 12:38 | Sakay |  ČTU
Zavalena četbou a bohužel ne tou, kterou bych bych se zavalila nejradši. Čtu povinnou do školy a nezbývá mi vůbec žádný čas na všechny ty knížky, které si kupuju (a tak nějak si jich kupuju fakt hodně, sakra!), takže mi zatím leží na nočním stolku a já na ně jen s touhou v očích koukám :D... Dostanu se k nim nejspíš až v lednu nebo únoru po zkouškovém. Z toho mám taky docela strach, achjo, poslední dobou nějak stresuju. Ale už se dostávám do vánoční nálady, přemýšlím nad dárky, vytahuju vánoční svetry a pouštím si na spotify písničky pod heslem "winter" (:D) no a do toho ještě sněží! To je bájo. Navíc se mi v hlavě rodí nové články, co víc si přát? (čas na čtení!:D)

A co tu tedy na mě čeká:
Vetřelec - Tana French
Jen co jsem viděla plakát na tuhle novou detektivku od Tany French, letěla jsem do prvního knihkupectví - a to fakt nekecám - a hned si ji musela koupit. Mám od ní všechny knížky a můžu říct, že je to jedna z mých absolutně nejoblíbenějších autorek. Píše neuvěřitelně dobře!

Mechanický pomeranč - Anthony Burgess
Mám ho dávno přečtený z knihovny, ale teď jsem si ho už i koupila a těším se, až si k němu zase sednu. Parádně šílený příběh!

Lidská bestie, Zabiják - Emile Zola
Tyto dvě knížky jsem si pořídila díky akci v Dobrovském, za jednu cenu. Ještě jsem od něj nic nečetla, tak to zkusím :) Četl jste ho někdo? Vůbec nevím, jestli se mi to bude líbit nebo ne. Nijak natěšená na něj zatím ani nejsem... :D

Agnes - Hannah Kent
Jó, tak tu jsem si pořídila už někdy v létě! Mamka ji má dávno přečtenou. ...

Lady Fuckingham - Oscar Wilde
Ehm... jako kdo by si to nekoupil, když to bylo za pár korun v Levných knihách a navíc od Oscara Wilda!!

Mimochodem, už máte dárky? :D


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia