Listopad 2017

Švýcarák (2016)

30. listopadu 2017 v 18:20 | Sakay |  Sleduju
Šílený, bizarní, dojemný film. Proč "švýcarák"? No to víte, to jen jeden týpek použil mrtvolu Daniela Radcliffa jako švýcarský nožík, ke všemu možnému, aby přežil a dostal se z opuštěného ostrova. A vlastně se stali nejlepšími přáteli. A vlastně jsem na konci uronila i pár slz! A teď si pouštím soundtrack, který jsem si zamilovala, stejně jako tenhle trhlej film.


Film najdete online nebo na ulozto s titulkama. Určitě doporučuju mrknout.

How to be a better man

21. listopadu 2017 v 17:13 | Sakay |  Píšu
Nebo spíš z čeho mám dobrý pocit psychicky i fyzicky? :-)
Proč nad tímhle vůbec přemýšlím. Myslím si, že stresu je kolem nás až až a nějakou dobu už sleduju různé youtubery, kteří se baví o veganství, raw stravě a celkově prostě o zdraví, o self-care... A neskutečně mě to baví. Vidím v tom fakt nějaký smysl, když se člověk stará o sebe, o prostředí, ve kterém žije, a když tu svou "filozofii" života pak šíří dál. Protože o čem život je - o tom, být šťastný, spokojený, lásku rozdávat a přijímat a milovat především sám sebe, teprve pak dokážeme plně milovat i ostatní. V každém případě, jestli tě cokoliv podobného zajímá, v podstatě bych to nazvala takovým pozitivním myšlenkovým směrem, určitě čti dál a o všechny svoje názory se poděl s ostatními v komentářích :-)


Čisto. Tady u toho mě vždycky napadne minimalism - na YT mě to taky hodně baví sledovat, ne že bych tak chtěla žít, ale má to hodně co do sebe. A být minimalista v nějaké menší formě? :-) Proč ne...ale to zas odbočuju! Původní myšlenka byla taková, že pokud bude čisto a uklizeno kolem nás, pročistí se tak i naše mysl. Víc se budeme soustředit, víc budeme v klidu, tak, jak si utřídíme naše věci, tak se utřídí i naše myšlenky. A není nad to mít čistou hlavu, žejo?

Dostatek spánku - tip, který je napsaný prostě úplně všude a z dobrého důvodu. Energii člověk prostě potřebuje, jinak fungovat nebude. Jít brzo spát a tudíž pak moct brzo vstát mi pak neskutečně prodlouží den a cítím se mnohem víc produktivní, než kdybych ponocovala a vstávala pak pozdě. (i když chápu,třeba je někdo prostě noční tvor a může to cítit obráceně:)

Bloky na myšlenky, kreativní psaní, malování, vlastně cokoliv! Už si bez toho nedokážu představit život :D Je to podle mě úplně skvělý kreativní počin - ať už máte blok na kreslení, na nalepování fotek, psaní myšlenek, básniček, bullet journal (mimochodem na tohle je na YT taky megamoc inspirativních videí!)... pro mě neskutečná inspirativní, meditační, kreativní činnost, bez které bych se už neobešla!

Knížky, knížky, další knížky a knížky. Na tohle by měl vzniknout samostatný článek. Mrzí mě, že na to mám jen jeden život, protože to fakt nestíhám!:D
Dávají nám toho strašně, ale strašně moc. Fakt čtěte. Je to úplně jinej svět. V podstatě se tak stáváte společníkem spisovatelů, kteří tu třeba už dávno nejsou...nebo postavám, které by jinak byly zapomenuty.

A pro dnešek poslední bod - cvičení. Nechodím běhat, samotné se mi nechce, ale ráda se doma protáhnu, zkusím trochu jógy...a cítím se líp. Vždyť pracujete se svým tělem, stáváte se silnějšími, zdravějšími. A stačí i procházky venku na čerstvém vzduchu. Vlastně...je tohle hodně důležitej bod:-)

Prozatím se mějte nejlíp a brzo u dalšího článku!!

Neviditelné nestvůry - Chuck Palahniuk

4. listopadu 2017 v 12:28 | Sakay |  ČTU
Supermodelka Shannon McFarlandová měla kdysi úplně vše: krásné tělo, zářivý úsměv, peníze, dům, přítele a prý i bratra. Pak přišla o obličej. Kulka jí utrhla čelist. Strávila měsíce v nemocnici. Neumřela. Shannon McFarlandová je bez obličeje, bez možnosti mluvit a bez přítele pěkně vytočená. Dokonce tak spravedlivě vytočená, že se rozhodne zabít svou nejlepší kamarádku.

Neviditelné nestvůry jsem si vybrala podle autora a podle anotace. Co k tomu říct - je to šílený. Dokud nedočtete do konce, nepochopíte to, můžete pak začít znovu a budete na to koukat zase jinak. Všechny postavy jsou prostě magoři, knížka je plná transvestitů, homosexuality, nenávisti, hnusu. Jako vyloženě hnusu. Ten příběh je hnusnej, jinak to asi nemůžu říct :D Nebo ne, neni hnusnej, je zvrácenej. Přesně tak, zvrácenej. Absurdní. Nic takovýho jsem ještě nečetla.

Výsledek obrázku pro neviditelné nestvůry


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia