Září 2017

Muž jménem Ove - Frederik Backman

25. září 2017 v 11:48 | Sakay |  ČTU
Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí - začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku.

Výsledek obrázku pro muž jménem ove

Tuto knížku bych zařadila určitě do pohodového, oddechového čtení. Nasmějete se v každé kapitole, Ove je totiž prostě Ove. Zásadový, nepříjemný dědek...ale s dobrým srdcem!
Knížka se vám bude číst hrozně dobře a rychle, stihnete i několik kapitol před spaním. Mimochodem, je už i film, který taky doporučuju, povedl se :) A jinak k tomu vlastně nemám co dodat, nečekejte od toho něco úplně úžasnýho, ale jako odpočinková knížka úplně supr! :)

Let's be spisovatel

15. září 2017 v 11:38 | Sakay |  Píšu
Máš strašnou chuť něco napsat, povídku, básničku, román, ale pořád o tom jen mluvíš? Pak spisovatel nejsi. Tak si sedni na zadek a piš!
První těžkou věcí je asi vůbec se odhodlat a začít psát. Ale když už začneš, stojí to za to. Píšeš větu za větou a neskutečně tě to pohlcuje a baví - to je hodně důležitý. A čím víc budeš psát, tím víc na to budeš každou volnou chvíli myslet, až ve svém příběhu sám začneš žít a nepustí tě to, dokud to nedokončíš. Taky si nezapomeň vzít blok všude s sebou. A někomu, třeba zrovna tobě, by mohlo pomoct o tom nikomu neříkat - já osobně mám pak pocit, že kvůli těm lidem bych už fakt měla začít - což může vypadat jako dobrá motivace, ale lepší je psát kvůli sobě, ne kvůli očekávání druhých :) Jo a taky jeden den vyplodíš několik stránek a druhý den jen několik slov, no a co? Piš, aby tě to bavilo a ne abys lámal rychlostní rekordy. Užívej si to. A praktická rada - možná si na začátku udělej lehkou osnovu nebo alespoň popiš hlavní postavy, to někdy dost pomáhá (i se lépe příběh vymýšlí). Jo a ještě jedna věc - piš úplně co chceš (protože můžeš) a vůbec se neboj klidně i naprosto šílených a nesmyslných nápadů - to nakonec dopadá nejlíp! Buď spisovatel! :)

IT

10. září 2017 v 21:38 | Sakay |  Sleduju
Výsledek obrázku pro it

TO, největší hororová klasika známá hlavně knižně, samozřejmě, od Stephena Kinga. Nepropásněte kino, dokud to dávají, protože tohle je prostě geniální! A chválím to tady nejen jako horor, ale i jako "film". Kromě lekaček, který nesmí chybět, si užijete i spoustu vtípků a srandovních scén, takže když jsem se nebála, tak jsem se pořádně nasmála :) Parta kluků loserů a jedné krásné slečny, kdy je všechny děsí šílený vysmátý klaun (mimochodem..mě se ten klaun fakt líbil:D), školní parchanti, co je šikanují... koktající Billy, kterému se "ztratil" bráška Georgie... úchylnej kámoš... tyvaďo, já se na to asi podívám znovu :D Fakt jeden z absolutně nejlepších hororových zážitků - není nouze o strach, šoky, creepy scénky, klauny, srandu, ale není to nic jako V zajetí démonů a podobně, jestli mi rozumíte, vůbec tu nejde o to vyděsit nás nějakou zrůdou nebo démonem... V tomhle je mnohem víc :) Rozhodně si to nenechte ujít :)
Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia