Září 2017

Let's be spisovatel

Pátek v 11:38 | Sakay |  Píšu
Máš strašnou chuť něco napsat, povídku, básničku, román, ale pořád o tom jen mluvíš? Pak spisovatel nejsi. Tak si sedni na zadek a piš!
První těžkou věcí je asi vůbec se odhodlat a začít psát. Ale když už začneš, stojí to za to. Píšeš větu za větou a neskutečně tě to pohlcuje a baví - to je hodně důležitý. A čím víc budeš psát, tím víc na to budeš každou volnou chvíli myslet, až ve svém příběhu sám začneš žít a nepustí tě to, dokud to nedokončíš. Taky si nezapomeň vzít blok všude s sebou. A někomu, třeba zrovna tobě, by mohlo pomoct o tom nikomu neříkat - já osobně mám pak pocit, že kvůli těm lidem bych už fakt měla začít - což může vypadat jako dobrá motivace, ale lepší je psát kvůli sobě, ne kvůli očekávání druhých :) Jo a taky jeden den vyplodíš několik stránek a druhý den jen několik slov, no a co? Piš, aby tě to bavilo a ne abys lámal rychlostní rekordy. Užívej si to. A praktická rada - možná si na začátku udělej lehkou osnovu nebo alespoň popiš hlavní postavy, to někdy dost pomáhá (i se lépe příběh vymýšlí). Jo a ještě jedna věc - piš úplně co chceš (protože můžeš) a vůbec se neboj klidně i naprosto šílených a nesmyslných nápadů - to nakonec dopadá nejlíp! Buď spisovatel! :)

IT

10. září 2017 v 21:38 | Sakay |  Sleduju
Výsledek obrázku pro it

TO, největší hororová klasika známá hlavně knižně, samozřejmě, od Stephena Kinga. Nepropásněte kino, dokud to dávají, protože tohle je prostě geniální! A chválím to tady nejen jako horor, ale i jako "film". Kromě lekaček, který nesmí chybět, si užijete i spoustu vtípků a srandovních scén, takže když jsem se nebála, tak jsem se pořádně nasmála :) Parta kluků loserů a jedné krásné slečny, kdy je všechny děsí šílený vysmátý klaun (mimochodem..mě se ten klaun fakt líbil:D), školní parchanti, co je šikanují... koktající Billy, kterému se "ztratil" bráška Georgie... úchylnej kámoš... tyvaďo, já se na to asi podívám znovu :D Fakt jeden z absolutně nejlepších hororových zážitků - není nouze o strach, šoky, creepy scénky, klauny, srandu, ale není to nic jako V zajetí démonů a podobně, jestli mi rozumíte, vůbec tu nejde o to vyděsit nás nějakou zrůdou nebo démonem... V tomhle je mnohem víc :) Rozhodně si to nenechte ujít :)
Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia