Červen 2017

Série, které jsem dočetla!

28. června 2017 v 11:04 | Sakay |  ČTU
Ahoj booknerdi! Máte se? Čtete?

Prohlížím si tak svou knihovnu a přemýšlím nad všemi sériemi, které jsem dočetla a nedočetla (ano, plánuju i druhý článek:). Tak se na to pojďme podívat.

Stmívání, jasněě, to tu nesmí chybět. Přečteno všechno a ne jednou. Uchvátilo mě to hned od začátku a líbí se mi to dodnes, takže se už vidím, jak si na dovolenou nějaký díl zase vezmu. Znám to nazpaměť, ale pořád se to čte tak dobře, že je to i jedna z mých sérií nejoblíbenější.
Hned vedle mám tři díly Mrazení, Váhání, Splynutí od Maggie Stiefvater. To mi připomíná, že jsem si je už hodně dlouho nezopakovala :D Úžasný příběh s láskou, dobrodružstvím a vlky. Tohle mě fakt hodně bavilo a určitě můžu doporučit!

Teď tu vidím spousty sérií jen načatých a nedokonečných...HA! Další! Nástroje smrti od C. Clare. No to je božský prostě :D Všech 7 dílů mám úspěšně za sebou a všech 7 mě neskutečně pohltilo (u jiných knížek by mě ten počet možná odradil!). A určitě nebudu sama, kdo je četl, přiznejte se :) Pak tu vidím spoustu dětských knížek od Vondrušky, Březinové...to teď vynecháme. A nakonec to takhle asi bude vše (?) (a protože jsem hlava děravá, tak jsem určitě na něco zapomněla).
Mám takový pocit, že těch nedočtených....bude asi trochu víc :D Každopádně než se k dalšímu článku dostaneme, pište mi vaše dokončené knižní série a pokud nebudou mít víc jak 10 dílů, možná si je zařadím do seznamu :D

Zatím se mějte fajnově!

Wonder Woman (2017)

26. června 2017 v 14:47 | Sakay |  Sleduju

Návrat z nicoty - Martin Pistorius

24. června 2017 v 12:52 | Sakay |  ČTU
V lednu roku 1988 se jihoafrický školák Martin Pistorius vrátil domů z vyučování a stěžoval si na bolest v krku. Nikdy potom se už do školy nevrátil. Během roku dosud naprosto zdravý chlapec degeneroval - kompletně ochrnul, přestal komunikovat i vnímat. Do čtrnáctých narozenin z něj byla jen prázdná schránka.

Nepředstavitelných deset let poté strávil při plném vědomý, ale uvězněný v těle, které mu znemožňovalo dát cokoli najevo. Chápal a prožíval všechno, co se kolem něj a s ním dělo, jenže byl úplně bezmocný, pokud šlo o komunikaci.

Návrat z nicoty je příběh, který napsal sám Martin poté, kdy se s pomocí moderních komunikačních metod vrátil zpět do života. S naprostou upřímností a otevřeností líčí vše, co prožíval jako jasně myslící bytost, o níž se ostatní domnívali, že jen přežívá ve vegetativním stadiu. Od perverzního a krutého chování některých takzvaných pečovatelů, hřešících na jeho bezmocnost, přes obětavost a soucit dalších až po nezdolné odhodlání těch, kteří věřili, že v jeho pohledu vidí záblesky inteligence.

Výsledek obrázku pro návrat z nicoty

Kdyby vás takové téma zajímalo, můžu jenom doporučit. Nečekejte ale nějaký napínavý příběh, je to čtivé, ale jde prostě čistě o líčení jeho života. Je tam spousta zajímavostí a krutostí. Prostě příběh člověka, o kterém si všichni mysleli (včetně rodiny), že je mentálně postižený a že vůbec nevnímá. Jenže on byl duševně naprosto v pořádku, jen to nemohl vůbec ničím dát najevo. A když to zkusil alespoň pohledem nebo "úsměvem", lidé se dívali jakoby skrze něj a nic nepoznali.

Knížka obsahuje i spoustu fotek, což je skvělý a ještě víc vám to Martina přiblíží :)

Angry Birds ve filmu!

21. června 2017 v 20:15 | Sakay |  Sleduju

Výsledek obrázku pro angry birds ve filmu online

Konečně jsem se dostala k Angry birds ve filmu! Najdete to v pohodě na uloz.to nebo na sledujufilmy.cz :-) Naposledy jsem psala o Mazlíčkách, ale tohle bylo mnohem lepší. Víc jsem se pobavila, a to od začátku do konce. Mělo to rychlý děj, bylo to vtipné a roztomilé :D Pokud angry birds i hrajete, je to takové malé plus, víte, který pták co dělá, který vybuchuje a ták...ale i nehráčům se to bude líbit! Na sto procent můžu doporučit, moc povedené :-)

Tajný život mazlíčků

18. června 2017 v 15:15 | Sakay |  Sleduju

Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma? Odpověď na otázku, kterou se trápí každý kočičkář a pejskař, najdete v animované komediální lahůdce Tajný život mazlíčků. Max a Katie jsou spřízněné duše, ti naprosto nejlepší kámoši na světě. Co na tom, že Max je pes a Katie člověk? Kdyby se Katie každý den na dlouhé hodiny neztrácela a nenechávala Maxe samotného v jejich bytě, byl by nejspokojenější hafan pod sluncem. Takhle to aspoň platilo do chvíle, kdy si Katie přivedla z útulku chlupaté psí monstrum jménem Baron a rozhodla se, že od té chvíle budou žít ve třech.

Proč právě on?

13. června 2017 v 10:51 | Sakay |  Sleduju

Proč právě on? jsem si na doporučení stáhla... a hned po první vteřině taky stáhla zvuk, protože je to neskutečně sprostý :D

Pod zemí

7. června 2017 v 15:46 | Sakay |  Sleduju

Jestli se chcete bát...je tu Pod zemí...


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia