Květen 2017

Nejšílenější knížky, které jsem četla!

31. května 2017 v 11:03 | Sakay |  ČTU
Ahoj!
Doufám, že se máte nejvíc nejlíp a jestli ne, určitě sáhněte po nějaké knížce, která vám zvedne náladu! A může to být třeba nějaká šílenost, o kterých vám teď něco povím.Jednoznačně to nejšílenější, co jsem v celém svém životě četla! Šílenost je nejen v obsahu knížky, ale i v samotném stylu psaní. Anthony Burgess píše o mladíkovi, výtržníkovi, hajzlovi, který se svou partou rozsévá zlo kde to jen jde :D Od krádeží, přepadávání, bitek, znásilnění... Jenže pak se náš drahý Alex dostane do vězení. A aby se dostal ven, nechá na sobě otestovat novou metodu, která z něj má "vyhnat zlého ducha". Víc si přečtěte sami :)
Jazyk není klasicky spisovný, je plný slangu a slov přejatých z angličtiny - guliver, frendíci, luknout se... Co říct, je to fakt šílený, drsný, neuvěřitelný, nechutný a prostě úžasný!
+ Existuje i film, jen v angličtině (přeložit to by byl hřích:D), a teda... taky dost hustý. Doporučuju ale nejdřív přečíst knížku, i kvůli lepší orientaci :)Pěnu dní i Holky nemaj ponětí napsal Boris Vian. Pěna dní je takové pohodové čtení, ale ať už to budete číst nebo se podíváte na film - ne, nehledejte v tom logiku nebo smysl, ta dokonalost je právě v té úžasné nesmyslnosti. Je to moc pěkný! Film se taky povedl a navíc se to ve francouzštině poslouchá hrozně hezky :)
Holky nemaj ponětí už taková pohodka není. Je to kraťoučká knížka plná drsňáckej momentů a rozhodnutí. Hlavního hrdinu si asi nezamilujete, spíš vás dost často naštve, ale i tak to stojí za to! :D Fajn příběh, nepředvídatelný a šílený.

Tak tohle je už docela stará detektivna od Johna Saula, kterou jsem teda četla i dost dávno. Pamatuju si ale to hlavní rozuzlení, které vám samozřejmě neřeknu :D Dost mě to ale překvapilo a zarazilo, něco takového jsem teda opravdu nečekala! Jestli hledáte creepy detektivku, určitě zkuste Utrpení neviňátek.

Léto se blíží

20. května 2017 v 13:50 | Sakay |  Smoothie
Jahody, maliny a trochu vody/džusu!

Přidat můžete ještě vločky, chia a jiná semínka...
nebo si udělat milkshake a zalít to mlékem :-)


Půlnoční slunce - Stephenie Meyer

14. května 2017 v 12:44 | Sakay |  ČTU
Je to příběh, který bohužel nikdy knižně nevyšel. Bohužel se dostal nelegálně na internet a spisovatelka do odmítla vydat. Každopádně je to příběh Stmívání, ale z pohledu Edwarda! Což pro milovníky této ságy (jooo mě!) je něco nejvíc hustýho :-D Našla jsem na uloz.to knihu v pdf, netuším, jestli je celá... ale je tam :-) tady je odkaz: https://www.uloz.to/!PTHfaRYH/meyer-s-twilight-saga-05-pulnocni-slunce-pdf

Horory v mé knihovně

1. května 2017 v 19:00 | Sakay |  ČTU
Horory na dobrou noc 1, 2 (Anthony Horowitz)
Můžu doporučit i mladším čtenářům. V knížkách je několik povídek a pamatuju se, že ještě před pár lety jsem se pak fakt bála :D Je to i super dárek mimochodem :) (třeba když chcete nečtenáře donutit číst!)

Zuby nehty
No tohle... to je to nejhorší, co v knihovně mám. Jakože nejstrašidelnější (takže nejlepší?:). Je tu 19 povídek, už trochu delších, od různých autorů. Naposledy jsem si jednu četla minulý rok - to mi bylo 19 - no jako fakt jsem se bála :D:D Nejlepší je, když si to čtete někde venku pod stanem nebo když jste s kámoškou samy doma! Zuby nehty doporučuju i starším čtenářům (a na mladší dejte pozor, aby se v noci nepočůrali, srsly).

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky (Ulf Palmenfelt)
To je hodně tenoučká knížka a příběhy jsou zde asi na stránku. Je ale vážně krásně ilustrovaná a příběhy jsou občas dost zajímavé :D Je to taková supr hororová klasika, ty nápady. Úplně super dárek mladým i dospělým :)

V knihovně mám ještě knihu Ještě hororovější příběhy (Michael Cox), která je krásně udělaná a ta je opravdu jen pro děti. A poslední strašidelnou knížkou je Jak se státi zombie (Serena Valentino) - je prostě skvělá :D Není příběhová, je to spíš takový manuál o zombie :D Moc dobře ilustrovaná, dozvíte se jaké různé typy zombie existujou, co jako zombie máte jíst, jak vypadat, co poslouchat za hudbu, jak dochází k zombifikaci... a moje oblíbená stránka: jak se tak nalíčit a uspořádat zombie párty :D je zde i recept a spousta typů na zákusky. Zombie miluju, takže tohle je pro mě jako stvořené :D

Výsledek obrázku pro jak se státi zombie


Jaké horory v knihovně máte vy?


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia