Duben 2017

Zahradnictví: Rodinný přítel

30. dubna 2017 v 18:31 | Sakay |  Sleduju
Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. RODINNÝ PŘÍTEL je melodrama odehrávající se ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří. Film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna, vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady. (ČSFD)Červené smoothie

30. dubna 2017 v 13:32 | Sakay |  Smoothie
Budete potřebovat:
jahody
(zahradní) borůvky
maliny

+ voda/džus

Zatím je tohle ovoce jen v obchodech a docela drahé,
ale dá se sehnat ve slevě nebo u vietnamců :D
a smoothie je z něj báááječný :)

(fotku jsem nestihla udělat celou, hned jsem to vypila:D)

Pád do tmy 1, 2

25. dubna 2017 v 19:46 | Sakay |  Sleduju

Skupinka holek se vydává na průzkum jeskyně, kterou ještě nikdo neobjevil. Jsou zkušené horolezkyně a v opuštěné jeskyni...co by se jim mohlo stát?

Akce začíná poměrně brzo. Když se totiž zasype vchod a skupinka musí pokračovat dál, nalézají např. hornickou helmu a velmi staré horolezecké náčiní. Kdyby zde ale už někdo byl, přece by to tu pojmenoval? Jedině...že by se už nedostal ven.


Recenze: Kruh

22. dubna 2017 v 19:14 | Sakay |  Sleduju

Konec dubna?!

21. dubna 2017 v 23:33 | Sakay
Čaute... uteklo to nejvíc rychle. Minulý rok by mě to neděsilo... vlastně děsilo! To byly maturity (všem maturantům přeju pevný nervy a hodně štěstí, to dáte!). Tak tedy Před dvěma roky by mě to neděsilo... :D super, tak dost a dostáváme se k tomu, na co si chci postěžovat: zkouškový. V zimním to bylo docela jednoduchý a šlo to dobře, teď se ale začínám trochu bát. Taky už budou zkoušky ústní a to já fakt nemusim, jen se budu stydět. Nejradši bych prostě psala jen seminárky a písemné testy... A té literatury :D je toho nejvíc a co je horší, je to už za tři týdny...! Snad to zvládnu. Určitě to zvládnu. Jakože...nějak to dopadne, žejo :D Víte, jestli vás čeká taky nějaký stres a práce jako mě, zkoušky nebo maturity nebo cokoliv jiného, asi bychom to neměli tolik hrotit. Protože není čas ztrácet čas stresem! Chvíli se učit, chvíli chillovat, nezbláznit se, pohodka... nejde o život přece (jo, snažim se vás a hlavně sebe prostě uklidnit:D). Ne fakt, hlavně klídek. :-) Články taky budou, nějaké recenze minimálně. Tak se zatím asi mějte, já letím a brzy se tu opět sejdeme!

A ještě tu mám snad první hodnocení blogu vůbec... od Peťuly** :-), díky

První dojem .......... 9/10
Design .......... 9/10
(Něco mi tam asi chybí ale nevím co)
Sladění barev ........... 10/10
(Líbí se mi ty zelené popisky v menu, pěkně to ladí se záhlavím)
Přehlednost .......... 10/10
Články .......... 9/10
Aktivita .......... 8/10
(Jsi trošku míń aktivní ale né každý má čas sedět každý den u PC)
Návštěvnost .......... 9/10

Celkové hodnocení: 64/70

Co si chci přečíst II.

13. dubna 2017 v 11:44 | Sakay |  ČTU
1. Návrat z nicoty - Martin Pistorius
V lednu roku 1988 se jihoafrický školák MartinPistorius vrátil domů z vyučování a stěžoval si na bolest v krku. Nikdy potom se už do školy nevrátil. Během roku dosud naprosto zdravý chlapec degeneroval - kompletně ochrnul, přestal komunikovat i vnímat. Do čtrnáctých narozenin z něj byla jen prázdná schránka.
Nepředstavitelných deset let poté strávil při plném vědomý, ale uvězněný v těle, které mu znemožňovalo dát cokoli najevo. Chápal a prožíval všechno, co se kolem něj a s ním dělo, jenže byl úplně bezmocný, pokud šlo o komunikaci.

Návrat z nicoty je příběh, který napsal sám Martin poté, kdy se s pomocí moderních komunikačních metod vrátil zpět do života. S naprostou upřímností a otevřeností líčí vše, co prožíval jako jasně myslící bytost, o níž se ostatní domnívali, že jen přežívá ve vegetativním stadiu. Od perverzního a krutého chování některých takzvaných pečovatelů, hřešících na jeho bezmocnost, přes obětavost a soucit dalších až po nezdolné odhodlání těch, kteří věřili, že v jeho pohledu vidí záblesky inteligence.


2. Poslední - Alexandra Oliva
Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému. Jakékoli projevy zkázy chápou coby součást hry, zinscenovanou zkoušku. Všude je přece sledují kamery, odposlouchávají mikrofony. Alespoň tak tomu všichni věří, včetně mladé ženy přezdívané Zoo, jedné z favoritek soutěže. Zoo chce obstát, tvrdošíjně jde za svým cílem. Ale realita se děsivě a nenávratně změnila. Tady už nejde o vítězství, ale o přežití… a nejen její.

Výsledek obrázku pro návrat z nicoty Výsledek obrázku pro poslední alexandra oliva

Vyhnání Gerty Schnirch

13. dubna 2017 v 11:16 | Sakay |  ČTU
"Román o jednom osudu zlomeném dějinami, o vině Čechů a Němců, o tom, zda je možno odpustit a porozumět..."

Výsledek obrázku pro vyhnání gerty schnirch Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několika­měsíční dcerky, je jen s osobními věcmi "odsunuta" společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň. Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracích na jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů. Po znovuzískání československého občanství se Gerta vrací do Brna, v němž prožívá další bouřlivé události druhé poloviny dvacátého století.

Skvělý román, který ukazuje válku a poválečnou dobu zase trochu jinak. Z příběhu mě mrazilo, bylo mi smutno, cítila jsem beznaděj a strach, lítost. A zažila pár světlých okamžiků. A jsem ráda, že jsem si to přečetla, protože takhle to opravdu bylo a autorka to podle mého vylíčila úplně skvěle. A hrozně, hrozně čtivě. A ne naivně. A přečtěte si to! :)


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia