Březen 2017

Mama

31. března 2017 v 18:41 | Sakay |  Sleduju
Panebože... tohle je přesně ten typ hororů, který miluju a který nesnášim.

Protože jsem slyšela jen samé chvály, musela jsem se už konečně podívat. Takže místo toho, abych se slunila na zahradě, když je tak krásně, jsem si pustila Mamu. A první věc, kterou musím zmínit a která mě nadchla - tenhle horor měl příběh! Některé jiné jsou prostě jen o lekačkách, zrůdách, strachu, a pak jsou tu tyto, které mají třeba i nějaké vysvětlení a pointu. Připomnělo mi to např. horor The Boy, který se na konci taky rozuzlil a taky se mi hodně líbil :-)

Tak to byl důvod, proč se mi to fakt líbilo. Ale, panebože... já se vždycky tak bojim, že dostanu infarkt! A tohle byl ukázkovej příklad, kdy ho možná fakt dostanete :D Hrozná lekačka. Jsou i horší, ale Mama je pořád někde hodně vysoko na seznamu!

Celkově fakt fajnej film, co vám budu povídat. Budete se bát, dostane se vám smysluplnýho konce... akorát mě teda štvalo, že hlavně ze začátku byly scény tak tmavý, že jsem skoro nic neviděla. V tom monitoru jsem se akorát odrážela já a občas jsem zahlédla něčí oko, ruku, odlesk na okně :D To jediný nemusim, když je to prostě pořád a pořád jen ve tmě.

Bacha, gif v c.č.

Kráska a zvíře

31. března 2017 v 12:41 | Sakay |  Sleduju
Výsledek obrázku pro kráska a zvíře 2017 gif


Seznam hororů, které jsem viděla

26. března 2017 v 19:09 | Sakay |  Sleduju
Ze srandy jsem si sepsala horory, které jsem už viděla... asi to nebude vše, jen to, na co jsem si zrovna vzpomněla. A teda, myslela jsem, že jich bude víc :D Horory mě baví docela dost, občas je to takovej hec "tak a teď se budu bát!" :-) Škoda, že kamarádi v tom takovou zálibu nemají... a jen málokdy je vytáhnu do kina :D Naposledy jsem byla v kině (už je to dávno) na Annabelle a hrozně jsem se lekala :D Možná že horší ale bylo V zajetí démonů...

Hrozně se chci taky podívat na Mama a Žena v černém 2 (no, jak tam hraje Harry, žejo...:D), takže se časem seznam určitě rozšíří :-) A do komentářů mi určitě napište, který nejhorší horor v životě jste viděli! Za mě asi to V zajetí démonů.

+jedna super zajímavost: když v hororu hraje nějaký známý herec, tak se nebojím :D tzn. The Boy, Maggie, Osvícení, Ospalá díra a další...


Jde to přečíst? :'D a klidně si napište, kdybyste na některý film chtěli recenzi

Prší...

19. března 2017 v 13:59 | Sakay
Čauky,
máte se v tomhle deštivém počasí? No já báječně. Mám tak spoustu času na povinnou četbu :D Povětroň od Čapka, Kandidáti existence od Arbese, Babička a velká spousta odborné literatury... No nechce se mi do toho, to je jasný, ale musim :-)

Píšete často na témata týdne? Já teda skoro vůbec, většinou mi přijdou takový...divný...těžko se na to vymýšlí. Tak alespoň to zase není jako téma "Moji nejbližší" a celý blog.cz na to píše články, které nikoho pak nezajímají. To jo. Já docela ráda čtu krátká zamyšlení anebo vymyšlené příběhy na zadané téma. To je fajn. Jen to nesmí být moc dlouhý...:D Kažodpádně se asi shodneme, že vymyslet smysluplný článek na téma týdne je občas hardcore :D

No, tak jsem si na chvíli zase odpočinula od četby a jdu pokračovat.
Rozhodně pište, jak se máte, co podnikáte... a co nějaké pravidelné koníčky? Máte? Já měla, ale to už je hodně dávno (docela mi teď chybí:), tak budu ráda, když mě inspirujete těmi svými!

Nejsme my vlastně docela osamělí?

16. března 2017 v 12:10 | Sakay |  Píšu
"Doba je uspěchaná." Tuhle větu slýcháváme dost často. Ale víte co? Ona je to fakt pravda.

Chtěla bych něco říct o dnešní době a stresu s ní souvisejícím. Co si představit pod "uspěchanou dobou"? Rychlá komunikace přes facebook a telefon. Moře práce a požadavků, které jsou občas nad naše síly. Internet, na kterém jsme pořád a ze kterého na nás sálá strašně moc informací, úplně všude. Kdysi dávno lidé vstřebávali celý den stejně informací, jako my dnes z jednoho časopisu. Nebo jednoho otevření facebooku. A jo, náš mozek se to snaží vstřebat, ale jednoduše nestíhá. Proto jsme pak tolik unavení. Zároveň s tím souvisí i to, jak moc vzrostl počet depresí na celém světě, teď se snad každý třetí léčí s psychickými nemocemi, s depresemi, únavou, vyčerpaností, každý bere nějaká ta antidepresiva.

Jak mě tohle téma vůbec napadlo, proč nad tím přemýšlím? Sama jsem často hrozně unavená a jo, trávim na počítači strašně moc času. Stejně tak na mobilu. A baví mě to, prohlížím pinterest, blogy, youtube, chatuju na messengeru a fakt mě to baví. Jenže se vůbec nehýbu a v podstatě jen sedím a unavuju se myšlením a všemi těmi informacemi. Což je na jednu stranu fakt vtipný tyjo :D Ta vyčerpanost a "závislost", to je fakt hrozný vedlejší účinek celého internetu, dnešních trendů, jak trávit volný čas...celé naší uspěchané doby... Všichni se i nevědomky sami likvidujeme a házíme se do nepohody. Chtěla jsem se o tom tedy tady zmínit, abychom si svoje zdraví víc "uvědomovali" a byli prostě víc v pohodě :-)

Ještě si nejsem jistá, jaká bude celá pointa tohoto článku...ale...čtěte dál, k něčemu se dopracujeme :D

Before the Flood

4. března 2017 v 19:42 | Sakay |  Sleduju
Je s námi konec?

americký environmentální dokumentární celovečerní film o globálním oteplování z roku 2016

Výsledek obrázku pro before the flood


Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou i rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další.

Tahle hodina a půl mi dala hrozně moc. Od začátku do konce jsem to sledovala skoro jako nějaký napínavý film :D Leonardo DiCaprio mohl na vlastní oči vidět problém globálního oteplování např. v Indii nebo na Arktidě a mimo jiné udělal i rozhovory např. s Barackem Obamou. Je zde naprosto srozumitelně, jasně a zajímavě vysvětleno proč je globální oteplování reálná hrozba, co vše ji zapřičiňuje - zbytečně - a i jak my sami můžeme něco změnit. (Není to tedy jen o tom vykecat díru do hlavy, jak velký problémy svět má, ale taky dává řešení.)

Dozvíte se, proč hynou korálové útesy, jak neefektivní je produkce hovězího masa, informace o skleníkových plynech, o kácení deštných pralesů a palmovém oleji...a mnoho dalšího...

Např. jedna z mnoha zajímavostí z filmu: za pouhých 30 let uhynulo 50% korálových útesů. Oceán dokáže vstřebat část oxidu uhličitého, zhruba 1/3, ale my svět zahlcujeme už tak moc, že je jednoduše přesycen. My sami si zbytečně planetu ničíme, zbytečně - a stačilo by se víc zajímat a víc se o tom dozvědět. Before the Flood je ideální věc, jak začít :-)


(dostupné na uloz.to s českým dabingem)
Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia