Únor 2017

Smrt ve tmě

26. února 2017 v 10:41 | Sakay |  Sleduju
Související obrázek


Jak číst víc

18. února 2017 v 12:58 | Sakay |  ČTU
Často mi kamarádi říkají, že sice čtou rádi, baví je to, ale nemají na to čas. Pokud máte dobrou knihu, která vás hodně baví, tak to možná ani nebude takový problém. Horší je to třeba s povinnou četbou, že :D Tak se podíváme, jak číst víc (povinně i dobrovolně:)

ČTĚTE VŠUDE
aneb MĚJTE KNIHU VŠUDE S SEBOU. Ikdyž si myslíte, že budete pořád něčím zaměstnaní, ve škole, v autobuse s kamarády, na zastávce... Nikdy nevíte, kdy zrovna budete mít volnou chvilku. Cestování autem, přestávky ve škole, čekání na odpoledku, rodinné oslavy...vždy se najde chvíle, kdy se budete nudit a právě za knížku v tašce budete rádi :-)

Booktubers

17. února 2017 v 14:15 | Sakay |  ČTU
Sledování youtuberů - booktuberů mě hrozně baví, a proto se teď o ně s vámi podělím! :-)

1. ARIEL BISSETT
Holka z Kanady, která se nejdřív za školou a pak za přítelem odstěhovala do Británie. Byla mi neskutečně sympatick už od prvního videa a dokonce vydala i makou knížku (tak třeba si ji jednou přečtu). Píše i blog, na který se můžete podívat TADY. Ve videích mluví o spoustě zajímavých věcech, pro mě rozhodně booktuberka číslo 1!


2. HAILEY IN BOOKLAND
Mladá slečna, která mě neskutečně baví. Angličtině určitě budete rozumět, nemusíte se vůbec bát. Točí tak hlavně přím o knížkách, které četla, bookshelf tours a tak dále. Jednou mluvila o knížce, která vypadala úplně skvěle, ale nenašla jsem ji v češtině. Možná si ji pořídím v originále, uvidíme... :-)


3. polandbananasBOOKS
Holka, která asi moc lidem nesedne :D Jo, je úplně praštěná. Jako ÚPLNĚ praštěná. I tak to ale můžete zkusit a třeba si ji zamilujete, videa rozhodně točí zajímavá :-)Sleduješ nějaké jiné? Určitě napiš do komentářů! :)

Co dělá vysokoškolák po zkouškovým

12. února 2017 v 15:37 | Sakay |  Píšu
Plánuje blbosti.
Mám spoustu volna (už od půlky ledna), ale nic úžasnýho nepodnikám :D Ostatní totiž ještě buď mají zkoušky nebo od pondělí jdou zase do školy. A já, protože nemám ani brigádu, dřepim doma :D Čtu si a hraju hry, koukám na filmy a zezačátku jako odpočinek to bylo fajné. Strašně ráda bych ale jela na nějakej výlet, celodenní, do přírody...Fotit nebo prostě jen něco zažít (joo noční výlet, to by bylo nejlepší!). Zatím se ale nic zajímavýho neudálo, takže jen dál plánuju :D Taky by se mi líbila horrorová noc, pozvat kamarádky a koukat. Ještě lepší, kdybych byla sama doma :D

Vlastně jsem chtěla napsat docela smysluplnej článek, už ale nevím, o čem že to mělo být. Tak si vám tedy aspoň postěžuju, jak se mi nechce jít samotný ven a nudím se :D :D Ale! Upletla jsem spoustu náramků a naučila se i složitější vzory, konečně...

Já už asi vim, tohle celý bude nakonec prosba :D Co byste podnikli vy, kdybyste ještě měli spoustu času bez školy? :-)

Tip na rychločtení

12. února 2017 v 14:15 | Sakay |  ČTU
Ne každého čtení baví a třeba už vůbec ne, když se mu do ruky dostane kniha s několika sty stran. Například mě vždycky baví, když si čtu, pak si knihu založím a podívám se, jak už jsem daleko :D super pocit, když vidim, jak se posunuju.
Dala jsem si za úkol každý den přečíst alespoň 50 stran a napadl mě super trik, jak se k tomu opravdu dokopat. (Včera jsem díky tomu dočetla všech 200 stran :D)

Jednoduše si uděláte záložky např. po deseti stránkách. Nebo místo záložek použijte čokoládu, kterou si pak za odměnu budete moct sníst O:-) Na mě to tedy funguje a čtu tak o něco víc.
Jestli máte nějaké svoje triky, jak víc číst, určitě jimi přispějte dolů do komentářů :-)


Tak padne náš svět (Megan Crewe)

12. února 2017 v 11:34 | Sakay |  ČTU
První kniha dystopické trilogie.

Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví...
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.


Mischling - Affinity Konar

11. února 2017 v 17:42 | Sakay |  ČTU
Staša a Perla jsou sestry, dvojčata. Společně s matkou a dědečkem se v transportu dostanou do Osvětimi a dívky, které jsou si fyzicky k nerozeznání podobné, zaujmou nechvalně proslulého doktora Mengeleho, anděla smrti, který si v táboře vybudoval lidské zoo… Román je napsaný s nezvyklou lyrickou a psychologickou intenzitou, zajímavý je nejen tím, že o tomto tématu existuje téměř výlučně jen literatura faktu, ale hlavně tím, že příběh je vyprávěn očima mladých dívek.

Nečekejte, že budete číst podrobné pitvy, zrůdnosti, které Mengele dělal. Samozřejmě toho knížka není ušetřena, ale něco je vyprávěno trochu "naivně" právě z pohledu dvou dívek, dvojčat Stašy a Perly. Ve vyprávění se střídají a je to vážně hodně, hodně zajímavé. Pokud se vám tato tématika vyloženě nehnusí, knížku moc doporučuju, spoustu se toho dozvíte a dobře si představíte podmínky, ve kterých žili. Vyvolá to ve vás takový ten zvláštní pocit. Já jsem to přečetla za pár dní, bavilo mě to a zajímalo, jak to nakonec dopadne...

Vítěz!

10. února 2017 v 21:48 | Sakay
Kouzelnou zimu vyhrává s 10 hlasy Grace! Gratuluju :-)
Obě fotografie se povedly a jsem ráda, že jste se zúčastnili.
Mě osobně to bavilo, ikdyž tu byli jen dva soutěžící :P ráda bych něco podobného zase někdy vyhlásila.
Grace posílám cenu a vy se mějte báááječně!


Kouzelná zima

5. února 2017 v 16:17 | Sakay
A je tu už hlasování :) Je fakt škoda, že se nakonec přihlásili jen dva, mohlo tu být toho spoustu na výběr. Ale nechci nic rušit, takže hlasujte, která Kouzelná zima se vám líbí více! Vítězovi posílám náramek přátelství :)
Astro Lukas


Hlasování do pátku 10. 2.

Jak si levně zaplnit knihovnu

2. února 2017 v 11:58 | Sakay |  ČTU
Čusík!
Knížky jsou čím dál tím dražší a upřímně, kdo by chtěl dát třeba i 500Kč za jednu knížku, když by se za stejnou cenu daly sehnat i tři? :)

1. LEVNÉ KNIHY
Já jsem je objevila asi dva roky zpátky. Sehnala jsem tam asi za 30Kč Erebos a pak spoustu knížek do povinné četby. Taky tam mají snad všechny knihy od Gavaldy, kterou čte mamka, taky maximálně do stovky. Je to fakt skvělý obchod a dá se tam toho objevit hodně (včetně knížek odborných, cestopisných apod.).
(a samozřejmě jsou knihy nové, není to antik:)

Výsledek obrázku pro levné knihy

2. KNIHOVNA
Tento bod je tady jen aby se neřeklo :D Samozřejmě nejčastější místo, kam si knížky zajdete půjčit.

3. DATABAZEKNIH.CZ
Nejvíc úžasná stránka! Lidé tam kupují/prodávají knihy od sebe navzájem a já už jich tam koupila i prodala fakt hodně. Vždycky jsem hrozně moc ušetřila - z původních 400Kč klidně na 180Kč :) Díky hodnocení ostatních uživatelů se taky nemusíte bát podvodů, je to podle mě dobře ošetřené. (+ dají se tu prodávat i učebnice)

Související obrázek

4. E-KNIHY
Pokud máte čtečku, jste taky hezky za vodou. Spousta knížek se dá stáhnout i zdarma (ulozto.cz) nebo za mnohem menší cenu, než by stála knížka papírová. Joo, sice všichni máme radši ty papírové, ale tohle je skvělý způsob, jak ušetřit třeba za 6-dílné série :D

5. KAMARÁDI
Nejlepší je půjčit si knížku, kterou vám rovnou doporučí kamarád :) Můžete tak přečíst klidně celou jeho knihovnu a nemusíte si dlouho nic kupovat :D Anebo si koupit jen ty, které vás nakonec nejvíc bavily!

6. ANTIKVARIÁT
U nás doma bohužel dobrý antikvariát není, takže moc knížek se tam sehnat nedá. Ale jinak super možnost! (A bezvadnej je např. v Liberci - Fryč?)

Snad jsem vám dala alespoň pár zajímavých rad, pokud třeba něco z toho neznáte. A budu moc ráda za jakékoliv vaše tipy navíc! :)


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia