Leden 2017

Čtenářská výzva

30. ledna 2017 v 21:52 | Sakay |  ČTU

Čtenářské výzvy na databazeknih a tak jsou podle mě skvělé! Ale když nad tím přemýšlím, asi se mi moc nechce je tak úplně plnit... Takže bych ráda vymyslela nějakou alternativu.

Čtu moc ráda. Čtenářské komunity jsou všude a já ráda sleduju lidi např. na youtube - dooost mě baví sledovat ostatní, jaké knížky je zaujaly a jaké třeba vůbec ne. Booktubeři, žejo :D Miluju i videa typu bookshelf tour, hauls a tak dále...
Myslím si, že je to prostě úžasný koníček, který tě o mnoho obohatí. O tom by ale mohl vznikout samostatný dluhatánský článek, takže zpět ke Čtenářské výzvě :-)

Moje čtenářská výzva:
  • přečíst minimálně 2 knihy měsíčně
  • číst alespoň pár stránek každý den
  • sledovat novinky a něco si z nich za čas přečíst
  • psát více knížních článků
a jeden bod zvlášť:
  • bookmeeting - ať už s kamarádkou nebo někam mezi cizí lidi, prostě zúčastnit se zajímavé diskuze o knihách (protože jsem na ničem takovém nikdy nebyla a přijde mi to fákt huuustý!)


Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)Mischling (Affinity Konar)
Tak padne náš svět (Megan Crewe)
do školy: Křest svatého Vladimíra (K. H. Borovský)Oživené hroby - Karel Sabina
Hordubal - Karel ČapekVyhnání Gerty Schnirch (Kateřina Tučková)
Do školy: Povětroň, Obyčejný život (Karel Čapek)
Babička (B. Němcová)


Povídky malostranské (J. Neruda)
Kalibův zločin (K. V. Rais)


Návrat z nicoty - Martin PistoriusPaní Půlnoci - Cassandra Clare
Město z kostí - Cassandra ClareTovárna na sny - Anie Songe
12 povídek o poutnících - G. G. Marquez
Playground - Lars Kepler
Kuře melancholik - ŠlejharMuž jménem Ove - Frederik Backman
Svatý Xaverius - J. Arbes
Tři legendy o krucifixu - J. ZeyerKříž u potoka - Karolína Světlá
Havraní bratrstvo - Maggie Stiefvater
Milk and honey - Rupi KaurSanta Lucia - Vilém Mrštík
Neviditelné nestvůry - Chuck Palahniuk
Povídky - Božena Němcová
Slezské písně - Petr Bezruč
Havran - E. A. Poe


Stříbrný vítr - Fráňa Šrámek
Lucerna - Alois Jirásek
Ohlas písní ruských, českých - Čelakovský
Utrpení mladého Werthera - Goethe
K. H. Borovský - Tyrolské elegie, Král Lávra, Křest svatého Vladimíra

Populární knižní série, které jsem nečetla

29. ledna 2017 v 23:20 | Sakay |  ČTU
Harry Potter (J. K. Rowling)
Jo... fakt že jo, nečetla jsem Harryho Pottera. Asi nejslavnější příběh, který četli všichni mí kamarádi (i ti, kteří normálně nečtou). Ale abych se přiznala (temné svědomí), mě to moc neláká :D Filmy byly samozřejmě skvělý a to mi asi stačí. Prozatím. :-)

Výsledek obrázku pro harry potter knihy

Pán prstenů (J. R. R. Tolkien)
Za to se až stydím..(ne, kecám:D)... Myslím, že to musí být skvělý knihy! Četla jsem Hobita a ten se mi moc líbil, takže nepřipadá v úvahu, že bych Pána prstenů vynechala :-) Brzo se do něj pustím a určitě čekejte recenze. A jestli jste to někdo už četl, budu ráda za váš názor, jak se vám to líbilo!

Výsledek obrázku pro the lord of the rings tolkien series

50 odstínů šedi (E. L. James)
Tato knižní série mě VŮBEC neláká. A myslím si, že se svět rozdělil na ty, kteří to milují a kteří nenávidí. Já se beru za takový střed, kterýmu je to sice jedno, ale nikdy...nikdy to nechci číst :D (no prostě mi to přijde jako blbost)

Výsledek obrázku pro 50 odstínů šedi knihy

Selekce (Kiera Cass)
Zní to jako pohádkový příběh boje o srdce prince. Což vypadá, že se mi to v mém věku už líbit nebude. Hlavně ale díky tomu, jak o této sérii všichni mluví, jsem hrozně zvědavá a chci si to přečíst! Našla jsem, že je 7 dílů, je to pravda?? To mě totiž zase trochu odradilo :D I tak tomu ale chci dát šanci.

Výsledek obrázku pro selekce kiera cass

Upíří deníky (J. L. Smith)
Přišlo to po Stmívání... a protože Stmívání miluju... tohle mi přišlo (pardon) příšerný :D Ze seriálu jsem něco málo viděla a ani ten se mi nelíbil. Z knih jsem četla jen tu první a bylo to dost o ničem. Navíc mě odradilo, kolik to má dílů...!

Výsledek obrázku pro upíří deníky knihy

Throne of Glass (Sarah J. Maas)
Hlavní hrdinka Celaena Sardothien je nejznámější a nejobávanější zabijákem, nájemnou vražedkyní v celé zemi. Proto si vysloužila ,,přezdívku" Adarlanský zabiják.
Někdo ji zradil a proto byla už před celým rokem zajata a zavřeli ji do solných dolů v Endovieru. Dolů, ve kterých nikdo nepřežije více jak několik měsíců...
Fákt hustý! Už tohle mi přijde super a hlavně o tom mluví snad všechny booktuberky, i starší než já :) Takže na to se moc těšim a snad si to brzo přečtu! (6 dílů, poslední ještě nevydaný)

Výsledek obrázku pro skleněný trůnOranžové smoothie

29. ledna 2017 v 15:24 | Sakay |  Smoothie

Jablko
Mrkev
Pomeranč
Goji

*Semínka Goji moc přidávat nedoporučuju, sice jsou
opravdu zdravá, ale dodají tomu takovou divnou pachuť.
Spíš je namíchat do jogurtu s musli :)

Okamžiky štěstí

29. ledna 2017 v 14:50 | Sakay |  ČTU

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.

Veselá i smutná, upřímná knížka vyprávěná z jedné strany Veronikou a z druhé jejím bráchou Jáchymem. Já začala Jáchymem :-) Moc se mi kniha líbila, vůbec nechci prozrazovat, o čem bude. Ale v podstatě budete hledat okamžiky štěstí v životě takovém, jaký je nebo jaký může být.
Může to být dárek jakékoliv generaci, všem se bude líbit. A já moc a moc doporučuju, hodně pěkné a příjemné čtení :-)

Novinky

26. ledna 2017 v 13:29 | Sakay
Čauky, co je nového?
Venku je nejvíc krásně, úplně bych vyrazila někam na výlet do přírody! Už se teda děsně těšim i na léto, na stanovačky a ták! Po 2. semestru budu zase končit dřív a bude spousta času. Mimochodem, nenapadají Vás nějaké dobré, krátkodobé brigády? Ne za kasou ani na skladě, ale hlídání děti, venčení psů, úklid u starších lidí.. Jenže já u nás nemůžu nic sehnat...
No, ale jinak, připravuju článek na super knížku Okamžiky štěstí (P. Hartl) a nějaká smoothie, která jsem vyzkoušela.
Plus sem přidávám jen takovou drobnost - sháněla jsem vyživující řasenku, ale sehnala jsem jen tuhle (pak teda ještě od MissSporty, ale tu už jsem kdysi měla a ta je fakt obyč) - nemáte s touto (NYC Lash & Brow Clear Mascara) nějakou zkušenost?


Taky se chystám číst Stepního vlka, snad to půjde rychle a brzo přihodím recenzi. A koukám na Pána prstenů :'D Nikdy jsem to moc nemusela, ale zamilovala jsem si Hobita, tak jsem se rozhodla znovu mrknout i na tohle :).
No a našla jsem seriál Čarodejnice školou povinné :'D Pamatujete někdo na to? Jako malá jsem je milovala!

Výsledek obrázku pro čarodějnice školou povinné


Soutěž!

24. ledna 2017 v 13:28 | Sakay
Čusík!
Oujéé je tu první soutěž!! A o čem bude?

Na téma "kouzelná zima" vyfoťte jakoukoliv fotku. Jedinou podmínkou je, aby byla černobílá. O vítězi se bude hlasovat v anketě a cenou bude náramek přátelství, který mu vyrobím a pošlu. Pokud se chceš zapojit, jen do komentářů napiš svůj nick a adresu blogu. A v podstatě už můžeš začít přemýšlet, co vyfotíš.

Doufám, že se vás přihlásí co nejvíc, ať máme z čeho vybírat :-)

Fotky posílejte na email: rosa.van.dijk@email.cz

Jakékoliv dotazy ráda zodpovím :-)


Jaké blogy nejradši sleduju

22. ledna 2017 v 19:09 | Sakay |  Píšu
Čusík,
dnes je den takový znuděný a melancholický, kdy si uvědomuju, že kreativita je docela výjimečná věc a rozhodně není všude a pořád a je to taky něco jako umění a taky se to podaří třeba jen jednou za čas a taky je dobrý, když na to nejste sami... Ale! Napadá mě téma článku! Jak je to s kreativitou blogerek?

Jaké články mě zajímají? A jaké hned přeskakuju?

Na první místo mých oblíbených bych dala DIY. To kreativitou jen hýří :-) Takové články mě hodně baví a zajímají, takže to je pro mě fakt asi TOP. Sama ráda podobné píšu (když teda něco vymyslím:D).
Dál mě taky moc baví články typu "Co dělat, když se nudím" nebo "Jak mít smysluplný život". To ve mně vyvolává hrozně zvědavosti!! Bohužel takových ale moc není (ani se nedivím, je to docela zvláštní téma, na které se nedá hned jen tak něco vymyslet)...
Jako další mě napadají knižní a filmové recenze. Nejlepší jsou teda knižní recenze na nějakou knížku, která je fakt známá nebo je to zrovna novinka. Jinak mě to totiž taky moc nezaujme a většinou takový článek přeskakuju. A filmy - to je jasný! Ty mě prostě baví jakýkoliv.

Co nesmím opomenout, jsou rozhodně fotografie - ty jsou tak boží! Miluju prohlížení fotek, ať už z osobního života nebo třeba přírody. Sice dnes fotí fakt každý a jsou tu velmi dobří i velmi špatní fotografové, vždycky v tom ale vidím kousek umění :-)

Kdybych měla trošku shrnout, jaké by ty "správné" články měly podle mě vypadat: měly by dávat ostatním blogerkám nějakou INSPIRACI. K něčemu čtenáře pobídnout, obohatit ho, něco mu dát. Proto třeba nečtu deníky - většinou ani neznám souvislosti a to, že se někomu líbí ten a tenhle kluk, kterého ani radši nejmenuje, aby si to nepřečetl... To mě nebaví, nevím, o čem to je a co bych k tomu měla já říct. Ani jak se to vlastně týká ostatních blogerek (?). Abych ale přihodila i něco pozitivního - pokud se člověk něčím např. poučil a svou zkušenost sem napíše, oukej, to může být zajímavý. Jinak ale...

Souvislosti: tenhle článek vznikl hlavně díky tomu, že mi dnešek přijde hrozně marnej a když jsem začala projíždět blogy, zhruba půlka byla docela o ničem. Začala jsem přemýšlet o tom, co smysluplnýho teda dělat, aby byl člověk spokojenej? Dost široký téma. Ale to hlavní, co z toho vyšlo: kreativita. A protože někdy na to sami nestačíme, měli bychom se mít kde inspirovat. Pinterest, youtube, kamarádi (ti hlavně) a blog - začala jsem tu kreativitu zde hledat. Narazila jsem na dobré knižní recenze a na jednu super písničku. To bylo bohužel tak nějak všechno... Tyjo, vlastně to tady ale nechci tolik kritizovat :D Mám blog ráda a každý ať si tvoří, co chce... Hmmm... tak teď teda vůbec nevim, jak to ukončit... KONEC :-)

(nebo ještě něco - napište mi, co rádi čtete vy? co vás tady fakt baví? těším se na komentáře:)Přelet nad kukaččím hnízdem

22. ledna 2017 v 12:05 | Sakay |  Sleduju
Přelet nad kukaččím hnízdem (v originále One Flew Over the Cuckoo's Nest) je americkýfilm z roku 1975 režiséra Miloše Formananatočený podle románové předlohy spisovatele Kena KeseyhoVyhoďme ho z kola ven v hlavní roli s Jackem Nicholsonem.

Výsledek obrázku pro Přelet nad kukaččím hnízdem

Malinovo-jahodové smoothie

19. ledna 2017 v 13:51 | Sakay |  Smoothie

SMOOTHIE recept

maliny
jahody
mandarinka
dvě lžičky cukru
trochu vody

ÚPLNĚ ÚŽASNÝ
Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia