Červenec 2016

Sen noci svatojánské na hradě!

31. července 2016 v 20:00 | Sakay |  Píšu
V pátek jsem byla v divadle. Ale bylo to divadlo venku na nádvoří na Pražském hradě! Letní shakespearovské slavnosti!
Hlavními herci byli David Prachař, Hana Vágnerová, Martin Písařík, Josef Polášek, Václav Kopta a další... Bylo. to. úžasný!! :-) Hrozně vtipně zahraný, fakt že jo :D Jestli chcete vidět skvělé divadlo, běžte na tohle. Nebo si vyberte další, jako třeba Romeo a Julie, Hamlet... Hrálo se to na pozadí kamenné zdi na kovové konstrukci se dvěma patry. Mezery ve hře vyplňovali lesní duchové, což byli baletky a gymnasti... Prostě to stojí za to, super zážitek :)Skryjská jezírka a hrad Krašov

31. července 2016 v 15:02 | Sakay |  Píšu
Po týdnu se opět hlásím a mám pro vás rovnou tipy na výlety kolem Plzně. Máme tam chalupu a navštívili jsme dvě zajímavá místa. Potom ještě hustý divadlo v Praze... na Pražským hradě!! :D

1. Skryjská jezírka
Jde se tam lesem asi 5km a bylo to... fajné. Jen jsem nečekala, že se v tom jezírku budou lidi koupat -_-


Moji 3 nejoblíbenější spisovatelé

19. července 2016 v 20:43 | Sakay |  ČTU
Je to irská spisovatelka, která vyniká v psychologických, napínavých detektivkách. Všechny příběhy se odehrávají v okolí Dublinu. Zatím napsala 5 knih: V lesích, Na Věrnosti, Podoba, Ztracený přístav a Místo pro tajnosti. Kromě té poslední jsem četla všechny a teda... fakt bomba! Příběhy byly neuvěřitelně poutavé, zajímavé a napínavé! Postavy si člověk skvěle představí a hned se do nich vžije. Po přečtení jsem měla pocit, jako bych se s těmi lidmi opravdu znala.
Tana French dokáže zapůsobit na lidskou psychiku a během čtení se u vás vystřídá spousta pocitů. Při poslední knížce jsem se dokonce fakt bála (:D). Co mi taky přijde zajímavé, je to, že hlavní postavy jsou reálné. Tím mám na mysli, že prostě nejsou dokonalé, a tak to má být. Jsou lidské.
Ať už detektivky rádi máte nebo ne, určitě doporučuju. Jako první si můžete vybrat třeba v Lesích nebo Podoba (podle mě nejlepší:).
*moje nedávná recenze na Ztracený přístav
Nemůžu ji vynechat. A povídání bude krátké - prostě umí psát, co si budeme říkat :D Hodně lidí určitě četlo Stmívání, takže mi to potvrdí. K této knížce/knihám jsem se vracela častokrát a vždycky jsem je přečetla hrozně rychle. Další jsem četla knihu Hostitel a je to jedna z mých vůbec nejoblíbenějších!
Také americká spisovatelka. Oblíbila jsem si ji už jako malá. Četla jsem od ní třídílnou sérii Mrazení a bylo to. Pak jsem četla ještě asi 2 další, ale tyhle 3 byly nejlepší. Je to takové fantasy, trochu i zamilované, ale nepřecukrované. Holčičku jako malou kousne vlk a ikdyž přežije zranění i s šílenými horečkami, k vlkům ji to pak pořád táhne a nebojí se jich. Navíc každé léto potkává kluka s žlutýma očima... No víte co, přečtěte si to :D Bude se vám to líbit (vlastně...asi si to přečtu znovu:D).


*+ CASSANDA CLARE, znáte? Nástroje smrti jsou prostě boží!


Recenze: TheSims4

16. července 2016 v 10:50 | Sakay |  Píšu
Hrála jsem několik let TheSims3 a nepřestalo mě to bavit doteď. Takže jsem byla nejdřív dost naštvaná, že vyjde 4 -_- Proč nevylepší trojku a musí prostě vydat úplně novou verzi?! Zapřísáhla jsem se, že si to prostě nezahraju :D Nezájem, trojka je skvělá. Ani let's playe mě nejdřív nepřesvědčily. A pak... si to koupil přítel.Recenze: Hledá se Dory

16. července 2016 v 10:23 | Sakay |  Sleduju
S bráchou v kině. Nejvíc popcornu! Půlku jsem snědla už během úvodních reklam.
Hledáme Dory :)


Přísloví, který mě serou

9. července 2016 v 12:26 | Sakay |  Píšu
Nejdřív jsem to nechtěla psát, protože se hodně používají a já nechci nikoho urazit... Ale berte to, prosím, tak, že je to jen můj názor a určitě se mi nezhroutí svět pokaždý, když to někdo řekne :D No a napište, co nesnášíte vy!

1. Není to můj šálek kávy
Rllly??! Šálek kávy, čaje, kakaa (tyvole!)... tohle jsem začala nesnášet od té doby, co se toho nějak moc chytli lidi v Prostřenu a používaj to furt!

2. Utržené džbánové ucho
Proč říkat jednoduché "Radši to uděláme takhle", když můžeme říct "Ale tak, Helenko, víš co: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu......"

3. Lehce nabyl, lehce pozbyl
Třeba když najdeš na ulici tisícovku, ale ten den si rozbiješ mobil. A pak se ti tvůj chytrej kámoš vlastně vysměje do ksichtu, že si debil a máš si dávat větší pozor :D

Tak si hlavně nenechte nikdy kazit náladu, užívejte si prázdnin a říkejte radši všechno přímo, protože v jednoduchosti je krása, co v másle nenajdeš, nehledej v podmáslí a ani Řím nevznikl za jediný den. Žijte blaze (v Prazevole nebo podobný ****)

No a hlavně: Kámen neni kokos. :)

Hotel Transylvánie

5. července 2016 v 11:49 | Sakay |  Sleduju
Animovaná komedie jak pro děti, tak pro starší. Já jsem se u toho smála od začátku do konce! Vážně, už dlouho mě film tak strašně moc nepobavil!

Drákula postavil obrovský zámek - hotel Transylvánie, kam se každý rok sjížději strašidla, monstra, příšery na oslavy narozenin jeho dcery. Lidskou rasu bere jako něco veeelmi nebezpečného, a proto je hotel ukrytý, aby ho nikdo jiný neobjevil. Na oslavě 118 narozenin jeho dcery se tu ale, samozřejmě, jeden človíček omylem objeví!

Recenze: Ztracený přístav

2. července 2016 v 21:12 | Sakay |  ČTU
Ztracený přístav - Tana French

Obálka titulu Ztracený přístavV nedostavěném a jen z části obydleném satelitním městečku za Dublinem dojde k vraždě dvou dětí a jejich otce. Matka je převezena na intenzivní péči a bojuje o život. Případu se ujímá Dělovka Kennedy, vyšetřovatelské eso dublinského oddělení vražd. Zprvu se spolu se svým mladším parťákem Richiem domnívají, že případ je jasný: Pat Spain se stal obětí hospodářské krize, takže zabil svoje děti, pokusil se zabít i svou ženu Jenny a nakonec spáchal sebevraždu. Je tu však až příliš mnoho nevysvětlitelných okolností a stopy vedou dvěma směry zároveň. Navíc se ke slovu hlásí i Dělovkův soukromý život. Jeho sestra Dina, která se o případu dozví ze zpráv, začíná mít opět psychické problémy a vzkřísí něco, o čem se Dělovka domníval, že to má pevně pod kontrolou - něco, co se v těch končinách jednoho léta přihodilo jejich rodině, když byli ještě děti...

Foto na červenec

2. července 2016 v 14:29 | Sakay
1.
Old bird cages hanging from tree:

2.
Back when book design was beautiful. I wish we still produced books with character. Get any book for 99 cents. DAILY DEALS !:

3.
foto3

VINTAGE kuchyně

2. července 2016 v 14:25 | Sakay |  VINTAGE

Vintage kitchen style, black/white checkered floors, leaded window, farm sink, painted cabinets, cool old wood door with window:


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia