Výstava Titanicu v Praze

25. března 2016 v 12:50 | Sakay |  Píšu
Včera jsem s přítelem jela na výstavu Titanicu v Praze. Přijeli jsme hned ráno a fronta docela šílená, ale když jsme odpoledne odcházeli, úplná pohodka (tak tedy doporučuju jet přes týden spíše odpoledne). Byli jsme tam asi 2,5 hodiny a strašně mě bolely nohy, protože se tam nikde nedalo sednout :D Ale jinak to stálo za to. Dostanete takový telefony s mačkátky, kde si můžete poslechnout ruzná krátká povídání. Po celé výstavě jsou tabule s dalším povídáním. A spoustu lidí, kteří tam fakt byli - nejzajímavější (nejsmutnější) byly příběhy těch, kteří se pro plavbu na Titanicu rozhodli na poslední chvíli - a to navíc třeba z pracovních důvodů...

Super věc - jako vstupenku dostanete palubní lístek, identický s originálem. Na druhé straně je jméno člověka, který na titanicu ten den opravdu cestoval, ve které třídě, s kým, a také, jestli přežil. Takže fakt awesome!

Co se mi nejvíc líbilo - kromě lístku to byly drobnosti vylovené z vraku titanicu - kožené kufry, zrcátko ze slonoviny, zlaté brýle, hodinky, lahvičky s parfémy (ještě voněly!), pozlacené krabičky na cigarety, dámské kabelky k šatům... Bylo to něco opravdu fascinujícího, protože přesně tyto věci někdo vylovil z vraku Titanicu, přesně tyto kabelky, hodinky, řetízky, patřili člověku, který tam zahynul...
Jako první šly do záchranných člunů ženy a děti. Pro většinu z nich to znamenalo rozloučení se s manželem, s životní láskou, a mnoho žen to nedokázalo a zůstalo na palubě. Bohužel už pak nebyla šance na přežití. Stejně, jako to bylo ve filmu, si starý pár (bohatí lidé z první třídy) oblékl své nejlepší šaty, lehl si v pokoji na postel a v náručí čekali na pomalé potopení lodi.

Většina lidí zemřela na podchlazení v ledové vodě.

Z kapely nepřežil ani jeden člověk. Nebyli pasažéři, v podstatě ani zaměstnanci lodě. Do poslední chvíle hráli na své nástroje. Později byly z vraku lodě vyloveny housle z růžového dřeva. Byly vráceny snoubence, která je darovala svému nastávajícímu. V roce 2003 byli vydraženy za 900 000 liber.

Titanic se potopil 15. dubna 1912 po srážce s ledovcem. Vrak byl objeven až v roce 1985.

Loď se roztrhla na dvě části, na mořském dně dopadly půl kilometru od sebe.

Z 2200 osob zahynulo přes 1500 tisíc lidí.

Kapitán Edward J. Smith neměl na lodi vůbec být. Měl odejít do důchodu, ale byl přemluvený, aby jel ještě svou poslední cestu na novém Titanicu. Tu noc také zahynul.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 25. března 2016 v 13:13 | Reagovat

Taky tě bolí vždycky nohy,když jedeš na nějakou výstavu nebo třeba na zámek:D Je strašné,že se nechal přemluvit a vyjel..

2 Mish Mish | Web | 25. března 2016 v 21:00 | Reagovat

Titanic je velmi pozoruhodný příběh a na výstavu by jsem chtěla jít. Jenom ten film nemám moc ráda. :D

3 Domčí Domčí | Web | 26. března 2016 v 10:22 | Reagovat

Titanic je fascinující :) ta výstava musela být skvělá :)

Jednou když jsem koukala na Věřte nevěřte, tam byl zrovna takový příběh o tom, že o potopení Titanicu napsal o několik let předem nějaký spisovatel, a na konci bylo že je to pravdivý příběh. Tak kdo ví, ale je to zajímavé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia