Sherlock Holmes, nejlepší detektiv

28. února 2016 v 16:46 | Sakay |  Píšu
Úkol do školy - napsat charakteristiku ideálního detektiva. Jednoznačně Sherlock Holmes :)

Ráda bych vám představila nejlepšího detektiva všech dob. Původně literární postava, nyní hlavní hrdina ve spoustě filmů. Sherlock Holmes.

Já jsem se s ním setkala v mistrovském podání herce Benedicta Cumberbatche. Už na samém začátku mě velmi zaujalo jeho umění dedukce. Ale abych nepředbíhala, začnu nejdříve jeho vzhledem. Krátké černé vlasy, místy trochu vlnité. Světle zelené, bystré oči pod hustým obočím, které mu mnohdy dodává přísný výraz. Nejvýraznějším rysem v obličeji jsou rozhodně vystouplé lícní kosti a rty ve tvaru srdce. Díky vysoké, štíhlé postavě, kterou zahaluje dlouhým černým kabátem, působí velmi elegantně. Nejedna dívka se do něj ihned zamilovala.


Jako ideální detektiv mi připadá právě proto, že si dokáže všímat věcí, kterým obyčejný člověk nepřikládá vůbec žádnou pozornost a považuje je za zbytečné. Například již na první pohled si všimne psích chlupů na kalhotách. Z toho usoudí, jak velkého psa člověk má, dokonce i kolik. Další zajímavostí je, že pozná alkoholika podle USB otvoru v telefonu. Jak to dokáže? Jednoduše. Člověk je alkoholik, vrací se opilý pozdě v noci domů a potřebuje si dát nabít mobil. Kabelem se ale ne a ne správně trefit. Několikátý pokus je nakonec úspěšný, otvor na telefonu je už ale velmi poškrábaný a poničený. Takže ano, je to celkem jednoduché, že? A Sherlock Holmes ve vyvozování závěrů z maličkostí přímo vyniká. Obyčejně mu stačí strávit s někým pouhých pár minut a už vás zná lépe, než vy sami sebe.

Jako správnému detektivovi se mu nejlépe přemýšlí skrz umění. Mnohdy je vidět s violou v ruce. Skrývá se v něm tak kousek jemné duše, kousek umělce. Na druhou stranu v něm většina lidí vidí nepříjemného člověka plného sarkasmu a ironie. Vhledem k tomu, že v naprosto tiché místnosti dokáže Watsonovi říct: "Ticho! Tvé přemýšlení mě ruší!", se vlastně ani nedivím.

Sherlock Holmes je prostě podivín s charakteristickou čepicí na hlavě, s dlouhým černým kabátem a s andělskou tváří. Věčně má po boku svého jediného přítele - Johna Watsona. Není nic, co by jeho geniální mysl nedokázala vyřešit. Jak už bylo na začátku zmíněno, je to ten nejlepší detektiv všech dob.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 - monika - - monika - | Web | 28. února 2016 v 17:23 | Reagovat

... jsem velká fanynka Sherlocka v podání Benedicta,je to skvělý seriál ...

2 sakay sakay | Web | 28. února 2016 v 17:29 | Reagovat

[1]: souhlas! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia