Únor 2016

Deadpool, přeceňovaná blbost

28. února 2016 v 17:10 | Sakay |  Píšu
Na film Deadpool jsem šla s bráchou. Podle ukázek to vypadalo na suprovou komedii o superhrdinech, ale nakonec jsem hooodně zklamaná.


Sherlock Holmes, nejlepší detektiv

28. února 2016 v 16:46 | Sakay |  Píšu
Úkol do školy - napsat charakteristiku ideálního detektiva. Jednoznačně Sherlock Holmes :)

Ráda bych vám představila nejlepšího detektiva všech dob. Původně literární postava, nyní hlavní hrdina ve spoustě filmů. Sherlock Holmes.

Já jsem se s ním setkala v mistrovském podání herce Benedicta Cumberbatche. Už na samém začátku mě velmi zaujalo jeho umění dedukce. Ale abych nepředbíhala, začnu nejdříve jeho vzhledem. Krátké černé vlasy, místy trochu vlnité. Světle zelené, bystré oči pod hustým obočím, které mu mnohdy dodává přísný výraz. Nejvýraznějším rysem v obličeji jsou rozhodně vystouplé lícní kosti a rty ve tvaru srdce. Díky vysoké, štíhlé postavě, kterou zahaluje dlouhým černým kabátem, působí velmi elegantně. Nejedna dívka se do něj ihned zamilovala.

Fudži, nejkrásnější hora světa

23. února 2016 v 19:48 | Sakay |  Japan
Fudži, aneb Fudži-san, je nevyšší hora Japonska. Měří okolo 3776 m.n.m. Stojí osamoceně uprostřed nížin při tichomořském pobřeží ostrova Honšú. Je to hora sopečného původu.

Její vrchol je pokrytý sněhem, což jí dělá naprosto kouzelnou. Stačí si ji už jen vyfotit s růžovými větvičkami sakury :)


My Free Zoo game

23. února 2016 v 17:09 | Sakay |  Píšu
Tak tahle hra, na první pohled možná úplná blbost, je u mě jedna z věcí, na kterých jsem hrooozně závislá!Polička //DIY

20. února 2016 v 12:18 | Sakay |  DIY
Čábrs všichni,
jak se máte? Konečně víkend, že. Pro mě to ale znamená akorát víc času na učení JÉÉJ ^^ Mám v plánu pár článků a začnu tímhle, je to... je to DIY, který jsem zkoušela long long time ago :D A taky vím, že není moc povedený...ale je to prostě můj pokus o poličku, takže tady nesmí chybět!

Tenkrát jsem v garáži našla dva kusy takových palet, nejspíš rozebraná dřevená krabice na ovoce, fakt nevim... a očistila jsem je, nalakovala a potom stloukla dohromady. Musela jsem najít nějaké malinkaté hčebíčky, ale stejně vylezly ven a člověk pak musel dávat pozor, aby se mu nezapíchly do ruky :D Celkově bych tohle DIY mohla shrnout jako "pokus omyl" metoda... Jo a na stranu jsem ještě nalepila větvičku :D

Každopádně :D drží to! Použít se to může třeba na cédéčka, květiny, fotky... Nakonec jsem ji dala kamarádce, což dnes beru docela jako chybu... když jsem se jí na to asi po půl roce zeptala, ještě si ji ani nepověsila a pochybuju, že je tomu teď jinak... Měla jsem si ji nechat, u té kamarádky je to nejspíš jen krám, který zabírá místo...Kvalita fotek není nic moc, fotila jsem si to na mobil a pak už bohužel žádná příležitost nebyla... bůhví, kde teď skončila...

Panda bookmark //DIY

16. února 2016 v 21:47 | Sakay |  DIY
Ahoj všichni,
tak jsem tu s dalším článkem, bude kraťoučký... tak se nezlobte, nemám teď kvůli učení moc čas :)

Chtěla jsem se s vámi jen podělit o další DIY - panda záložku ^^
Návod na výrobu + další ukázky najdete zdeno jasně že se mi to rozmazalo... :D

Dárek, který mě rozplakal

14. února 2016 v 13:07 | Sakay |  Píšu
Stalo se to minulé Vánoce, když jsem rozbalovala dárek od přítele. Něco takového jsem vůbec nečekala... Stačilo mi přečíst si jen úvodní slovo sbírky básniček :3 On píše (a to moc hezky) příběhy i básničky... No prostě, zkrátím to :D byl to úplně úžasný dárek! A hned si to všichni chtěli přečíst. Takže jsem se k tomu dostala až později :D ale vážně...vážně moc hezký, přidám ukázku:

Dnem jsem již znavený,
slunce není vidět.
Však mé myšlenky stále živé jsou,
nutí mě stále na Vás myslet.
...

Hmmm někdy mi třeba taky jen tak koupí něco dobrého :3 Mám tyhle malé pozornosti ráda... nebo když je pryč a nezapomene mi napsat, když mi píše na dobrou noc, když mi zavolá, aby si se mnou mohl popovídat... Stará se o to, abych se měla dobře, aby mi nic nechybělo, abych byla šťastná. S ním je to jako pohádka O:-) Moc si ho cením... jako člověka i jako přítele.

Věčně mladá

14. února 2016 v 10:59 | Sakay |  Sleduju
Včera jsem viděla film s názvem Věčně mladá, o čem byl? :)
Mladá žena, cca 28 let, má autonehodu, při které s autem vletí do jezera. Náraz a šok z ledové vody jí zastaví srdce. Celé dvě minuty je mrtvá, ale poté do auta uhodí blesk a defibriluje jí srdce. Byl ale tak silný, že dokázal zmutovat DNA (tento jev se vědecky objeví cca v r. 2035) a od té chvílé Adaline přestane stárnou, už navždy vypadá jako ve 28. Mezitím je z její dcery stará paní a také jen ona to o ní ví.


Za mě je to fakt bomba, konečně se natočilo něco pořádného. Došlo i na slzy :D Adaline se musí stěhovat, měnit vzhled a identitu. Musí utíkat...Básníci znají i krajiny, kde nikdy nebyli.

13. února 2016 v 21:05 | Sakay |  Píšu
Když už to musíme napsat do školy, hodím to i sem. Měl by to být fejeton, snad se povedlo :)

Vzpomínám na tu chvíli, kdy jsem seděla ve své oblíbené čajovně. Byl překrásný, slunečný den. Pila jsem svěží zelený čaj a četla si knihu o Japonsku. Ta země mě tolik fascinuje a to si o ní jen čtu! Kéž bych se tam mohla podívat… Dala bych za to nevím co.
Vedle u stolku seděl kluk a pokukoval po tom, co čtu. Zrovna jsem si prohlížela způsob přípravy sushi, když se zvedl.
"Smím?"
"Jasně." Pokynula jsem mu s úsměvem.
"Všiml jsem si, že si čtete o Zemi vycházejícího slunce…" A už se rozpovídal. Vyprávěl mi o lahodné chuti sushi, o řase, do které je zamotané. Také o alkoholu zvaném saké, podávaném v kalíšku jménem "čoko". Od jídla se pak rozhovor stočil k japonské kultuře. Jestli prý vím, jak se říká japonským společnicím. Ano, věděla jsem, ale stejně jsem řekla "ne" a nechala ho mluvit. Hezky se to poslouchalo, dokázal o tom tak krásně básnit a čas plynul a plynul. Tolik jsem mu to cestování záviděla! Za půl hodiny jsme už byli na nejvyšší hoře Fudži. Poté zase u kamenného mostu pod rozkvetlou, růžovou sakurou. Zavřela jsem oči a jako bych tam opravdu byla! Cítila jsem vůni květin, prohlížela si dámy v kimonu a meditovala v zenové zahradě. Už jsem nepila čaj v mé čajovně, nýbrž kdesi v parku při odpočinku u čtení manga časopisu.
Mezitím, co jsem si v tichosti snila o všech krásách té úžasné země, mi můj vypravěč z ubrousku poskládal labuť s poznámkou, že origami je jedno z nejznámějších japonských umění. A nezapomněl přidat další, jako například kaligrafii, šlechtění bosnají a tradiční divadlo Nó.
Co vám budu povídat, vydržela bych ho poslouchat celé hodiny. Bohužel nastal čas se rozloučit. Celá okouzlená jsem mu popřála hezký zbytek večera a doufala, že se tu zase brzy potkáme.

Ještě před mým odchodem z čajovny jsem se zeptala, jestli sem ten cestovatel chodí často. Obsluha se na mě s úsměvem podívala a řekla: "Myslíte našeho Miloše? Ale co vás nemá, to je jen takový snílek. Ten v životě nepřekročil snad ani práh tohoto města." Zaplatila jsem, sbalila svou knihu o Japonsku a s úsměvem odešla.

Kawaii bookmark //DIY

10. února 2016 v 18:57 | Sakay |  DIY
Čábrs!
Inspiraci pro dnešní článek jsem našla opět na pinterestu - a to roztomilý DIY záložky do knížek! Udělala jsem pro vás lehký návod, jak na to.

Zkoušela jsem zatím 2 a osobně se mi fakt líbí ^^ (tak musim se pochválit, žejo...:D)Návod na sovičku v celém článku


Delta Spirit, BVB, BMTH, Falling in Reverce, Shinedown, MyChemicalRomance, EscapeTheFate, Adam Lambert, James Blunt
Walking Dead, Chůva k pohledání, BigBang Theory, Hannibal, Sherlock, Pretty Little Liars
Twilight Saga, Dead Man, Kung-fu Panda, Alice in Wonderland, Když mi bylo poprvé 20
Čajomilec, knihy, vintage, tulipány, pandy, smoothies, Johnny Depp
Grav3yardgirl, Cian Twomey, CutiePieMarzia